Struktury krajobrazu w pracach Jarosławy Pabich-Szmyt. Wernisaż 18 marca

18 marca w Szubińskim Domu Kultury otwarta zostanie wyjątkowa wystawa obrazów autorstwa Jarosławy Pabich-Szmyt. Artystka zaprezentuje swój cykl – Struktury krajobrazu.

Pochodząca z Chojnic Jarosława Pabich-Szmyt wystawi w Szubinie wielkoformatowy cykl malarski, który wynika z wnikliwej obserwacji natury i związanych z nią impresji. Wyjątkowość tej wystawy odnosi się między innymi do eksperymentalnego zestawienia klasycznego malarstwa olejnego z obrazami wykonanymi w technice własnej artystki z wykorzystaniem szeroko pojętych materiałów budowlanych. Ekspozycja zostanie wzbogacona o kilka pejzaży o znaczeniu sentymentalnym.
Wernisaż prac zaplanowano na 18 marca br. o godzinie 18:00 we Foyer Szubińskiego Domu Kultury.

Jarosława Pabich-Szmyt w 2012 roku ukończyła Państwowe Liceum Plastyczne im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Od 2018 roku zatrudniona w Pracowni Technik Malarskich i Rysunkowych oraz Działań Innowacyjnych na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych – obecnie jako asystentka. Tworzy w dziedzinie malarstwa sztalugowego i ściennego, rysunku oraz projektowania graficznego. Prowadzi badania nad przydatnością materiałów budowlanych do realizacji artystycznych. Poszukuje nowatorskich rozwiązań technologicznych oraz materiałowych w zakresie malarstwa ściennego.

(Paweł Pietroń, SzDK)

Komentarze
Ładowanie...