Kolejni zatrzymani na posiadaniu narkotyków

Sąd zdecyduje, jakie konsekwencje poniosą mężczyźni, u których policjanci znaleźli narkotyki. Pierwszy z nich został zatrzymany we wtorek, a drugi wczoraj. Już usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W środę (8.03.22) policjantka z janowieckiego komisariatu wspólnie ze strażnikiem leśnym kontrolowali kompleksy leśne na terenie gminy Janowiec Wielkopolski i Rogowo. Około godz. 16.30 w Gościeszynie zauważyli kobietę i mężczyznę, który na widok mundurowych, zgasił papierosa i schował go do kieszeni bluzy. Nerwowe zachowanie 20-latka wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. W rezultacie przeprowadzonej kontroli osobistej znaleźli zawiniątko z suszem roślinnym. Sprawdzenie narkotesterem wskazało, że była to marihuana.   

Następnego dnia (9.03.22) barcińscy patrolowcy na terenie gminy zatrzymali 24-latka, u którego znaleźli zabronione substancje. W kieszeni kurtki miał dwa foliowe zawiniątka, w których była marihuana i amfetamina.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Za swoje występki odpowiedzą przed sądem, gdzie zgodnie z art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 3.

(KPP Żnin)

Komentarze
Ładowanie...