Ponad 884 tys. obywateli Ukrainy skorzystało z bezpłatnych przejazdów PKP Intercity

Od 26 lutego 884,1 tys. obywateli Ukrainy uciekających przed wojną skorzystało z bezpłatnych przejazdów pociągami PKP Intercity – poinformowało w czwartkowym komunikacie Ministerstwo Infrastruktury.

„Dotychczas 884,1 tys. obywateli Ukrainy uciekających przed wojną skorzystało z bezpłatnych przejazdów pociągami PKP Intercity” – napisano w komunikacie resortu.

Przypomniano, że obywatele Ukrainy po przekroczeniu granicy polskiej od 26 lutego br. mogą nieodpłatnie korzystać z przejazdów w 2. klasie pociągów kategorii ekonomicznych TLK i IC. Przejazd odbywa się na podstawie dowolnego dokumentu potwierdzającego obywatelstwo ukraińskie oraz nieodpłatnej miejscówki pobranej w kasie lub u drużyny konduktorskiej.

Jak podaje ministerstwo, łącznie, od rozpoczęcia rosyjskiej agresji na Ukrainę, tj. od 24 lutego br. do 24 marca br. ze stacji Chełm, Hrubieszów, Dorohusk, Przemyśl, Krościenko, Hrebenne i Jarosław odprawiono ponad 333,6 tys. pasażerów w różnych kierunkach Polski, w tym ponad 183 tys. pociągami stałego kursowania i ponad 150 tys. pociągami specjalnymi.

„Od 24 lutego do 24 marca br. z miejscowości przy granicy z Ukrainą odprawiono w sumie 1616 pociągów, w tym 1242 pociągi stałego kursowania i 374 pociągi dodatkowe” – przekazał resort.

Ministerstwo poinformowało też, że do 24 marca br. łącznie z Polski (z Warszawy, Wrocławia, Przemyśla, Chełma i Krakowa) wyjechały 582 pociągi z uchodźcami, w tym 448 pociągów stałego kursowania i 134 pociągi specjalne, którymi uciekający przed wojną kierowali się do Niemiec i Czech. Przewiozły one łącznie ponad 215,3 tys. osób.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ mk/

Komentarze
Ładowanie...