Poczta Polska: do 30 czerwca przesyłki z pomocą humanitarną dla Ukrainy bez opłaty pocztowej

Do 30 czerwca przesyłki z pomocą humanitarną dla Ukrainy zwolnione są z należności celno-podatkowych i opłaty pocztowej – poinformowała w piątek Poczta Polska. Bezkosztowa obsługa przesyłek na Ukrainę możliwa będzie po prawidłowym zaadresowaniu paczek i oznaczeniu hasłem „Help Ukraine”.

Jak poinformowała spółka, przesyłki z pomocą humanitarną dla Ukrainy spoza Unii Europejskiej, kierowane do chełmskiego magazynu POL-CEL do 30 czerwca br. nie będą podlegać w Polsce należnościom celno-podatkowym ani opłacie pocztowej.

Dodała, że bezkosztowa obsługa dla odbiorcy przesyłek na Ukrainę możliwa będzie po prawidłowym zaadresowaniu paczek: POL-CEL, ul. Rampa Brzeska 63, 22-100 Chełm, oznaczeniu hasłem „Help Ukraine” oraz wskazaniu zawartości – rodzaju pomocy.

Poczta przypomniała, że zgodnie z obowiązującymi regulacjami, przesyłki z zawartością towarów pochodzących z krajów trzecich nadchodzące do Polski podlegają należnościom celno-podatkowym, naliczanym przez Krajową Administrację Skarbową oraz opłacie pocztowej za dokonanie zgłoszenia celnego.

„Poruszenie, jakie wywołała na świecie rosyjska agresja oraz chęć wsparcia naszego zaatakowanego sąsiada, znalazły ujście w pięknych gestach solidarności i transferowaniu pomocy przez setki tysięcy ludzi ze wszystkich zakątków globu. Decyzja podjęta wraz z naszymi partnerami z Ministerstwa Finansów stwarza możliwość bezkosztowej po stronie adresata obsługi przesyłek, które trafią do potrzebujących na Ukrainie” – powiedział, cytowany w piątkowym komunikacie, prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot.

Od 24 lutego br. trwa rosyjska agresja na Ukrainę. (PAP)

lgs/ mmu/

Komentarze
Ładowanie...