Wandale w rękach policjantów z Barcina

Powybijane szyby, uszkodzona roleta zewnętrzna, przewrócone znaki drogowe, usunięte ruszty wpustów ulicznych, przyczepka samochodowa wepchnięta do stawu, którą następnie podpalono to efekt nocnego spaceru trzech młodych mężczyzn z gminy Barcin i Łabiszyn. Wandale zostali zatrzymani. Za swoje wybryki odpowiedzą przed sądem, za wykroczenia ukarani zostali mandatami karnymi.

W nocy ze środy na czwartek (24/25.05) młodzi mężczyźni (od 17 do 21 lat) będąc pod wpływem alkoholu spacerowali ulicami Barcina. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że podczas tej przechadzki dokonali wielu zniszczeń na terenie gminy. Jeden z nich kostkami brukowymi wybił szyby w drzwiach wejściowych do dwóch sklepów oraz szyby w oknach trzech prywatnych posesji. Ponadto uszkodził roletę zewnętrzną. 17-latek z gminy Łabiszyn odpowie przed sądem za popełnione wykroczenia oraz przestępstwo, gdyż jeden z pokrzywdzonych wartość poniesionej straty oszacował na kwotę 600 złotych. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo aresztu. Ponadto musi się liczyć z koniecznością pokrycia wyrządzonych strat.

Dwaj 21- latkowie z gminy Barcin zostali ukarania mandatami karnymi w kwotach po 1000 złotych za swoje chuligańskie wybryki. Mężczyźni oprócz tego, że przewracali znaki drogowe to usuwali również ruszty wpustów ulicznych, co niewątpliwie stanowiło realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ci sami mężczyźni wepchnęli przyczepkę samochodową do stawu w parku miejskim, po czym jeden z nich podpalił plandekę, która była na niej zamocowana. Za przestępstwo zniszczenia mienia odpowie przed sądem gdzie grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Wszyscy trzej wandale zostali zatrzymani przez mundurowych z Barcina jeszcze tego samego dnia. Usłyszeli zarzuty i otrzymali mandaty karne. W sprawy, które zostaną skierowane do sądu oskarżyciele publiczni będą wnioskować o wysokie kary, gdyż takiego zachowania tolerować nie można.

KPP Żnin

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Komentarze

Ładowanie...