Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie szczątków powietrznego obiektu wojskowego w Zamościu k. Szubina

Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie szczątków powietrznego obiektu wojskowego, które znaleziono w lesie k. Bydgoszczy – poinformował na Twitterze min. sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

„Wydział Wojskowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, pod nadzorem Prokuratury Krajowej, wszczął postępowanie w sprawie szczątków powietrznego obiektu wojskowego znalezionego w lesie kilkanaście kilometrów od Bydgoszczy” – napisał w czwartek rano Ziobro. Chodzi o Zamość w gminie Szubin.

„W okolicy podbydgoskiego Zamościa coś runęło z nieba. Mam informacje, że to rakieta albo wojskowy dron spadł do lasu na obrzeżach wsi” – „Gazeta Wyborcza” cytuje swojego czytelnika. Sprawą zajmował się także „Fakt”, według którego „doszło do incydentu, w wyniku którego pod miejscowością Zamość miał spaść bliżej nieokreślony pocisk balistyczny”.

Z informacji dziennikarzy RMF FM wynika, że „powietrzny obiekt wojskowy” znaleziony w lesie to pocisk powietrze-ziemia. Nie wiadomo, czy eksplodował. Trwa sprawdzanie, czy był uzbrojony, bo nie ma w nim głowicy. Mogła ona oddzielić się od pocisku, dlatego w tej chwili trwają jej poszukiwania.

Dodał, że na miejscu zdarzenia oprócz prokuratorów pracują wojskowi eksperci, policja, żandarmeria i przedstawiciele SKW.

Autor: Wojciech Kamiński, Maciej Januchowski

wnk/ ok/MJ/ PAP

Komentarze
Ładowanie...