Oto największe, piłkarskie talenty w regionie! Podsumowanie kujawsko-pomorskiego finału wojewódzkiego XXIII edycji Pucharu Tymbarku

Poznaliśmy zwycięzców finału regionalnego XXIII edycji Pucharu Tymbarku w województwie kujawsko-pomorskim. Najlepsze drużyny dziewczynek i chłopców w kategoriach U-10 i U-12 czeka teraz finał ogólnopolski w Warszawie, w którym zmierzą się z rówieśnikami z całego kraju. Kto zagra w stolicy o wielki finał na stadionie PGE Narodowym?

Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku w województwie kujawsko-pomorskim odbyły się 8 i 9 maja na Stadionie Miejskim w Świeciu. Do rywalizacji przystąpiło ponad 1000 dzieci ze 102 drużyn podzielonych na trzy kategorie wiekowe – U-8, U-10 i U-12 – z oddzielnymi klasyfikacjami dla drużyn dziewczynek i chłopców.

Wśród najstarszych uczestników Pucharu Tymbarku najlepszym zespołem dziewczynek okazała się być drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Bydgoszczy, która w finale pokonała 5:2 zespół UKS SP Śliwice. W kategorii U-12 chłopców zwyciężyli z kolei zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Toruniu – w ostatnim meczu wygrali 3:1 z drużyną Szkoły Podstawowej nr 15 w Bydgoszczy.

W kategorii U-10 województwo kujawsko-pomorskie reprezentować będą w Warszawie drużyny Szkoły Podstawowej nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim (dziewczynki) oraz Szkoły Podstawowej nr 60 w Bydgoszczy (chłopcy). Reprezentantki szkoły z Aleksandrowa wygrały w finale 5:0 ze Szkołą Podstawową nr 28 w Toruniu, a ich koledzy z Bydgoszczy pokonali 1:0 drużynę Szkoły Podstawowej nr 14 w Toruniu.

Mistrzami regionu w kategorii U-8 zostały drużyny ze Szkoły Podstawowej w Stawkach (dziewczynki, mecze odbywały się w jednej grupie na zasadach ligowych) oraz Szkoły Podstawowej nr 44 w Bydgoszczy (chłopcy, wygrana w finale 3:1 z drużyną Dałkowski).

– Tegoroczna edycja Pucharu Tymbarku była w naszym regionie bardzo udana. Dopisała pogoda, wszystko przebiegło bardzo sprawnie, a wydarzenie przyniosło wiele goli i przede wszystkim mnóstwo radości, zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Mecze sędziował Dariusz Ignatowski, który ma na koncie ponad 100 występów jako sędzia liniowy w ekstraklasie. Z kolei nagrody były wręczane przez prezesa Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, Eugeniusza Nowaka – podkreśla Michał Żurowski, koordynator wojewódzki Pucharu Tymbarku w województwie kujawsko-pomorskim.

– Nasza drużyna wygrała regionalne rozgrywki przed pandemią, jeszcze w ramach kategorii U-8, ale wtedy nie odbył się turniej ogólnopolski. Teraz grając w najstarszej grupie udało nam się ponownie wywalczyć zwycięstwo, dlatego wszyscy są bardzo szczęśliwi, że będą mogli spróbować swoich sił w Warszawie. Drużyna zagrała naprawdę rewelacyjne mecze, spotkanie finałowe było pełne emocji i dramaturgii, a do tego zakończyło się rzutami karnymi. To dało dużo radości chłopcom, ale też ich rodzicom. W trakcie turnieju czuć atmosferę rywalizacji, ale też zabawy, więc dla chłopaków jest to przeżycie na które bardzo czekają – niejednokrotnie to dla nich przygoda na całe życie – powiedział Mariusz Kopański, trener Szkoły Podstawowej nr 8 w Toruniu, zwycięskiej drużyny w kat. U-12 chłopców.

– Bardzo cieszymy się z wygranej i z tego, że będziemy mieć okazję pokazać się w finale ogólnopolskim. To nasz pierwszy tak duży sukces. We wszystkich meczach wygraliśmy ze znaczną przewagą. Zarówno w półfinale, jak i finale było to 5:0. Rywalki nie były w stanie przejść na naszą połowę, dziewczęta wręcz zdominowały rozgrywki. Zdaje się, że nasza bramkarka nie wpuściła żadnej bramki, ani w fazie grupowej, ani pucharowej. Cieszę się, że drużyna jest bardzo zdyscyplinowana i systematyczna, co niewątpliwie przyczyniło się sukcesu – mówi Sławomir Wojciechowski, trener Szkoły Podstawowej nr 1 w Aleksandrowie Łódzkim, która zwyciężyła w rozgrywkach wojewódzkich w kat. U-10 dziewczynek.

Finały ogólnopolskie Pucharu Tymbarku odbędą się 14-16 czerwca w Warszawie. Wielki finał na stadionie PGE Narodowym zaplanowano na 16 czerwca – tego samego dnia zostanie na nim rozegrany mecz towarzyski Polska – Niemcy.

Podsumowanie finału województwa kujawsko-pomorskiego XXIII edycji Pucharu Tymbarku:

KATEGORIA U-12 CHŁOPCÓW:
1. miejsce – SP 8 Toruń
2. miejsce – SP 15 Bydgoszcz
3. miejsce – SP 2 Brodnica
Najlepszy zawodnik: Karol Kupczyk (SP 2 Brodnica)
Król strzelców: Franciszek Wandowicz (SP 8 Toruń)
Najlepszy bramkarz: Nataniel Binkowski (SP 15 Bydgoszcz)
KATEGORIA U-12 DZIEWCZYNEK:
1. miejsce – SP 15 Bydgoszcz
2. miejsce – UKS SP Śliwice
3. miejsce – ZS Golub-Dobrzyń
Najlepsza zawodniczka:  –
Królowa strzelców:  –
Najlepsza bramkarka:  –
KATEGORIA U-10 CHŁOPCÓW:
1. miejsce – SP 60 Bydgoszcz
2. miejsce – SP 14 Toruń
3. miejsce – SP Brzozie
Najlepszy zawodnik: Oliwier Reiwer (SP 14 Toruń)
Król strzelców: Alan Markiewicz (SP 1 Mogilno)
Najlepszy bramkarz: Mikołaj Lipiński (SP 60 Bydgoszcz)
KATEGORIA U-10 DZIEWCZYNEK:
1. miejsce – SP 1 Aleksandrów Kujawski
2. miejsce – SP 28 Toruń
3. miejsce – SP 6 Inowrocław
Najlepsza zawodniczka:  –
Królowa strzelców:  –
Najlepsza bramkarka:  –
KATEGORIA U-8 CHŁOPCÓW:
1. miejsce – SP 44 Bydgoszcz
2. miejsce – Dałkowski
3. miejsce – KS Gryf Cekcyń
Najlepszy zawodnik:  –
Król strzelców:  –
Najlepszy bramkarz:  –
KATEGORIA U-8 DZIEWCZYNEK:
1. miejsce – SP Stawki
2. miejsce – SP 14 Toruń
3. miejsce – Sarenki
Najlepsza zawodniczka:  –
Królowa strzelców:  –
Najlepsza bramkarka:  –

XXIII edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Patronat nad Pucharem objęło również Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Zdrowia.

Partnerem Pucharu Tymbarku w województwie kujawsko-pomorskim jest firma MAG Dystrybucja.


O Turnieju:

Puchar Tymbarku organizowany jest przez PZPN od 23 lat. Od 2007, Sponsorem Głównym Pucharu jest marka Tymbark. Puchar jest jedną z najszybciej rozwijających się inicjatyw Grassroots w Polsce, oraz jest największym w Europie wydarzeniem piłkarskim dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Więcej informacji na stronie rozgrywek: www.zpodworkanastadion.pl

(informacja prasowa)

Komentarze
Ładowanie...