Odpowiedzą za uszkodzenie ciała

Policjanci z Komisariatu Policji w Barcinie prowadzą dochodzenie w sprawie uszkodzenia ciała 25-latka, który został uderzony w twarz, a następnie po przewróceniu był kopany po głowie przez 22-letniego napastnika. Sprawa znajdzie finał w sądzie. Sprawcy przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Do zdarzenia doszło w środę (07.06) w godzinach wieczornych w Piechcinie. Wówczas 25-letni mieszkaniec budynku wielorodzinnego poczuł dym wydobywający się z piwnicy. Gdy poszedł sprawdzić, co jest jego przyczyną, został bez powodu zaatakowany przez swojego sąsiada. Napastnik najpierw bez słowa uderzył go pięścią w twarz, a po tym jak pokrzywdzony upadł, 22-latek zaczął go kopać po głowie. W wyniku zadanych ciosów poszkodowany doznał ogólnych obrażeń ciała. Sprawa znajdzie finał w sądzie. Za przestępstwo z art. 157§1 Kodeksu Karnego grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego zadecyduje natomiast o losie 14-latki, która w poniedziałek (05.06) na korytarzu jednej ze szkół powiatu żnińskiego, uderzyła pięścią w twarz koleżankę z klasy.

 

źródło: KPP Żnin

Komentarze
Ładowanie...