Funkcjonariusze KAS zatrzymali transport 22 ton nielegalnych odpadów

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS przechwycili transport ponad 22 ton nielegalnych odpadów – poinformowała rzeczniczka szefa Krajowej Administracji Skarbowej mł. asp. Justyna Pasieczyńska. Dodała, że sprawa została zgłoszono do GIOŚ i prokuratury.

Rzeczniczka szefa Krajowej Administracji Skarbowej przekazała PAP, że funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS na drodze krajowej 25 zatrzymali do kontroli ciężarówkę przewożącą odpady. „Zgodnie z dokumentami, miał być to transport metali nieżelaznych” – wyjaśniła mł. asp. Justyna Pasieczyńska.

„Ładunek został skonsultowany z Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska w Bydgoszczy, który potwierdził, że odpady zostały źle sklasyfikowane i nie odpowiadają zadeklarowanym w dokumentacji przewozowej” – podała

Wskazała, że transport nie był zgłoszony zgodnie z obowiązującymi przepisami. „Zachodziło podejrzenie nielegalnego przemieszczania odpadów” – podała. Dodała przy tym, że odbiorcą odpadów miała być firma z Malezji.

„Sprawa została zgłoszona do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska w Warszawie i Prokuratury Rejonowej w Nakle nad Notecią” – dodała rzeczniczka szefa KAS. (PAP)

autor: Bartłomiej Figaj

bf/ pad/

Komentarze
Ładowanie...