W sobotę Dożynki Gminne Gminy Szubin w Królikowie

W tym roku 26 sierpnia Królikowo będzie gospodarzem Dożynek Gminnych.

Dożynki to uhonorowanie całorocznej, ciężkiej i wytrwałej pracy rolników. To także okazja do wspólnego spotkania i integracji mieszkańców obszarów wiejskich i miejskich. Organizatorami imprezy dożynkowej są: Burmistrz Szubina oraz mieszkańcy sołectwa Królikowo.

Korowód dożynkowy wyruszy o godz. 13:15 (zbiórka przy ul. Szkolnej). Kolorowy pochód poprowadzi Orkiestrę Dętą z Kcyni. Wydarzenie tradycyjnie rozpoczniemy od uroczystej mszy świętej o godz. 14:00.

Gospodarze przygotowali wiele atrakcji: występy muzyczne m.in. wystąpi „Kapela No to cyk” czy zespół Hakuna Matata, zapraszamy na stoiska gastronomiczne Kół Gospodyń Wiejskich, stoiska rękodzielnicze, rzut podkową. Do dyspozycji najmłodszych będą dmuchańce, przejażdżki konno, malowanie twarzy i loteria w czerwonym namiocie Urzędu Miejskiego w Szubinie czy ekologiczne warsztaty z firmą Remondis. Po godz.21:00 rozpocznie się zabawa taneczna z duetem muzycznym Gosia & Piotr.

Sponsorami dożynek są: Zakłady mięsne Andrzej Skiba, REMONDIS Bydgoszcz S.A, Przedsiębiorstwo Agropin z Pińska, Rada Nadzorcza i Zarząd Banku Spółdzielczego w Szubinie.

(UM Szubin)

Komentarze
Ładowanie...