1622 kontroli stanu trzeźwości podczas działań „(NIE)Trzeźwy Poranek”

1622 kontroli drogowych połączonych ze sprawdzeniem stanu trzeźwości, ujawnionych 5 nietrzeźwych kierujących, 1 kierowcy z ciążącym zakazem prowadzenia pojazdów to wynik policyjnych działań „Trzeźwy Kierujący”.

Dzisiaj (26.06) w godz. 5:00 – 9:00 policjanci przeprowadzili działania „Trzeźwy Kierujący”. Głównym celem tej akcji było sprawdzenie, czy kierowcy stosują się do zakazu kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości. W związku z tym policjanci przeprowadzili aż 1622 kontrole drogowe podczas, których każdy z kierowców został poddany stosownemu badaniu. Niestety okazało się, że 5 kierowców zignorowało przepisy prawa i pomimo tego, że wcześniej wypili alkohol wsiedli za kierownicę samochodów. Rekordzistą okazał się 41 latek z powiatu żnińskiego, który miał aż ponad promil alkoholu w organiźmie. Kierowcy ci już stracili prawo jazdy.

Teraz czeka ich proces w sądzie i kara, a ta może być dolegliwa bo za te czyny grozi więzienie, utrata prawa jazdy i zakaz prowadzenia pojazdów.

Podczas akcji mundurowi ujawnili również, że 50-letni kierowca z powiatu nakielskiego, kierował swoim pojazdem pomimo tego, że posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. On, także usłyszy zarzuty karne. Grozi mu do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

 

źródło: KPP  Żnin

Komentarze
Ładowanie...