„Policja i Przyjaciele” charytatywna impreza sportowa policjantów ze Żnina i ZSP nr 1

Komenda Powiatowa Policji w Żninie wspólnie z Zespołem Publicznych Szkół nr 1 w Żninie była organizatorem 24-godzinnego charytatywnego biegu sztafetowego oraz marszu Nordik Walking, który odbył się w dniach 24 i 25 czerwca br. na żnińskim rynku. Przedsięwzięcie spotkało się z ogromną aprobatą ze strony lokalnej społeczności, ale i nie tylko, gdyż wśród ponad 400 osób, które postanowiły włączyć się w akcję byli również mieszkańcy innych województw, a nawet turyści z zagranicy. Zebrane w ten sposób pieniądze trafią na konto fundacji, która opiekuje się chorymi dziećmi Norbertem i Nikodemem.

W dniach 24 i 25 czerwca br. na żniński  rynku odbył się 24 godzinny bieg sztafetowy oraz marsz Nordik Walking. Przedsięwzięcie to zainicjowane zostało przez  żnińskich funkcjonariuszy Policji, którzy wspólnie z przedstawicielami Zespołu Publicznych Szkół nr 1 w Żninie postanowili w ten sposób zachęcić wszystkich mieszkańców powiatu żnińskiego do zbiórki pieniędzy dla Norberta i Nikodema, którym niezbędna jest rehabilitacja. To kolejna inicjatywa, której przewodnim hasłem było „Policja i Przyjaciele” tyle, że tym razem nazwa rozszerzona o charytatywne przesłanie.

Jak się okazało inicjatywa ta spotkała się z ogromnym odzewem ze strony lokalnej społeczności, ale i nie tylko, bo wśród ponad 400 osób, które postanowiły włączyć się w akcję i przebiec, bądź przejść z kijkami byli nie tylko policjanci, mieszkańcy powiatu, ale również mieszkańcy innych województw, a nawet turyści z zagranicy spędzający czas na Pałukach. Nie zabrało również przedstawicieli lokalnego samorządu w osobach Burmistrza Żnina Roberta Luchowskiego, Zastępcy Burmistrza Żnina Haliny Rosiak oraz Przewodniczącego rady Miejskiej Grzegorza Koziełek.

Taka aktywna forma akcji trwała nieprzerwanie przez całą dobę, mimo nocny oraz padającego chwilami ulewnego deszczu. Każdy z uczestników swój udział potwierdzał na liście, gdzie wpisywał ilość wykonanych okrążeń, które miało dystans 200 metrów. Rekordziści potrafili jednorazowo przebiec nawet 20 kilometrów. Łącznie, jak wynika z wyliczeń z listy uczestników pokonano dystans prawie 1300 kilometrów. Zebrane w ten sposób pieniądze przez przedstawicieli szkoły zasilą konto fundacji pod której opieką są właśnie Norbert i Nikodem.

To nie ostatnia tego typu akcja jaką zorganizowali mundurowi, bo już opracowują szczegóły kolejnego przedsięwzięcia.

źródło: KPP Żnin

Komentarze
Ładowanie...