Puchar Davisa – wygrana Hurkacza, Polska prowadzi z Barbadosem

Hubert Hurkacz pokonał Kaipo Marshalla 6:0, 7:5 i Polska prowadzi z Barbadosem 1:0 w rozgrywanym w Kozerkach meczu tenisowego Pucharu Davisa. W drugim piątkowym pojedynku Olaf Pieczkowski zmierzy się z Darianem Kingiem.

Hurkacz, aktualnie 16. w rankingu tenisistów, zagrał w reprezentacji daviscupowej po raz pierwszy od ponad trzech lat. 26-letni wrocławianin musi zaliczyć w najbliższym czasie dwa występy w narodowych barwach w Pucharze Davisa, bo to jeden z warunków światowej federacji (ITF), niezbędnych do dopuszczenia do startu w igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Piątkowy przeciwnik Hurkacza, Marshall, nie jest nawet sklasyfikowany w rankingu ATP. W drugim secie postawił jednak Polakowi dość trudne warunki.

Drugi reprezentant Barbadosu, King, zajmuje 482. miejsce w klasyfikacji ATP, wyższe od Pieczkowskiego, który jest 646.

Stawką dwudniowej rywalizacji na korcie twardym w ośrodku szkoleniowym Polskiego Związku Tenisowego w Kozerkach koło Grodziska Mazowieckiego będzie awans do przyszłorocznej fazy play off o miejsce w Grupie Światowej I. Właśnie w tej fazie Polacy przegrali w lutym na wyjeździe z Japonią 0:4. (PAP)

af/ krys/

Komentarze
Ładowanie...