Mogilno. Zamknięty dworzec, ruch pociągów wstrzymany. Alarm bombowy?

Dworzec kolejowy w Mogilnie został zamknięty, pociągi zatrzymane, pasażerowie ewakuowani. Podniesiony został alarm… bombowy!

Wiadomo tylko tyle, że w jednym z pociągów Intercity został podniesiony alarm bombowy. Jego pasażerowie zostali natychmiast po zatrzymaniu składu ewakuowani. Ruch pociągów przejeżdżających przez Mogilno został całkowicie zatrzymany.

600 pasażerów musiało opuścić pociąg relacji Warszawa – Berlin. Aktualnie otwarta została dla nich pobliska szkoła – Zespół Szkół w Mogilnie. Ewakuowano również mieszkańców pobliskich domów.

Na miejscu pracują już służby.

Jak ustalił portal Pomorska.pl e-mail z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego został przesłany przez nieznaną jeszcze osobę do PKP w Łodzi. Marta Ziemska, p.o. rzecznika prasowego PKP Intercity potwierdziła w rozmowie z portalem informację o e-mailu.

Patrol saperski przy dworcu PKP w Mogilnie.

 

PKP PLK uruchomiło komunikację zastępczą. Korzystają z niej osoby, które np. podczas ewakuacji zabrały swoje bagaże. Ci, których bagaż został w pociągu mają dwa wyjścia: albo pojadą autobusami i zostawią swoje bagaże, albo poczekają aż sytuacja zostanie opanowana.

Komentarze
Ładowanie...