Medal im. Andrzeja Struja otrzymał starszy sierżant Dawid Głowacki

Starszy sierżant Dawid Głowacki, policjant z Komisariatu Policji w Barcinie z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusza Kamińskiego, otrzymał medal im. podkomisarza Andrzeja Struja. Wyróżniony funkcjonariusz podczas służby z wielkim zaangażowaniem i determinacją podjął próbę odnalezienia kobiety, która znajdowała się w budynku zajętym przez ogień.

W piątek (22.09.23) Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński w obecności Komendanta Głównego Policji generała inspektora Jarosława Szymczyka wręczył medale im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja, funkcjonariuszom z całego kraju, którzy z narażeniem życia ratowali innych.

Wśród wyróżnionych był również starszy sierżant Dawid Głowacki, funkcjonariusz z ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Barcinie. Policjant podczas pożaru budynków gospodarczych z zaangażowaniem i wielką odwagą przystąpił do przeszukiwań poszczególnych pomieszczeń, w których mogła znajdować się poszkodowana. Dawid Głowacki pomimo wielkiego zagrożenia, z determinacją przeczesywał budynki, chcąc uratować kobietę. Choć zdarzenie przyjęło tragiczne skutki, niewątpliwie policjant działał z narażeniem własnego zdrowia i życia.      

Minister wyraził słowa uznania do zgromadzonych funkcjonariuszy:

„To dla mnie wielki zaszczyt i honor, że mogę dziś gościć tak wybitnych polskich policjantów. Zostaliście odznaczeni jednym z najważniejszych medali, jakie może otrzymać funkcjonariusz Policji – Medalem im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszych czynów. Są wśród Was funkcjonariusze, którzy wskakiwali do płonących budynków, wynosili z nich nieprzytomnych ludzi, ratowali tonących i małe dzieci. Pomagali tym, którzy byli w trudnej sytuacji. Dziś jesteście prawdziwymi bohaterami

Natomiast Komendant Główny Policji generał inspektor Jarosław Szymczyk podkreślił, że:

Polska i Polacy zawsze mogą na was liczyć. Mogą być pewni, że kiedy przyjdzie zagrożenie, to pojawicie się Wy i udzielicie niezbędnej pomocy. Nawet, jeśli będzie wymagało to narażenia własnego życia. Jako szef polskiej Policji jestem z was dumny. To wielki honor i zaszczyt mieć w szeregach takich ludzi jak wy. Serdecznie wam gratuluję tego wyróżnienia”

Serdecznie gratulujemy!

(KPP Żnin)

Komentarze
Ładowanie...