Kraków/ W OKW przy ul. Skarbińskiego krytyczna sytuacja, urząd dowozi dodatkowe karty i urny

Krytyczna sytuacja panuje w obwodowej komisji wyborczej nr 124 w VII LO przy ul. Skarbińskiego w Krakowie. Do głosujących zapisało się tu wielu studentów, mieszkających w pobliskich akademikach. Aby rozładować kolejkę urząd miasta dowozi tam dodatkowe karty i urny do głosowania.

Stojący w długiej kolejce są zaniepokojeni tym, że nie zdążą oddać głosu do godz. 21.„Tu dopisało się wielu studentów i stąd ta kolejka. Robimy wszystko, aby rozwiązać sytuację. Rozdysponowujemy tam dodatkowe środki. Jestem przekonany, że wszyscy zagłosują przed godz. 21” – powiedział PAP Piotr Bukowski, dyrektor Wydziału Organizacji i Nadzoru UMK, który koordynuje organizację wyborów.

Kolejka ciągnie się ulicą Skarbińskiego. W niej przede wszystkim studenci mieszkający w pobliskich akademikach, którzy zostali przypisani do komisji mieszczącej się w budynku VII LO. Są także mieszkańcy okolicznych bloków głosujący tu od lat, którzy – jak mówili – nie spodziewali się takich tłumów.

„Staliśmy w tej kolejce niecałe trzy godziny. Są trzy komisje, ale kolejka jest tak naprawdę tylko do jednej z nich, gdzie zostaliśmy automatycznie przypisani, tak jak większość osób z miasteczka studenckiego AGH” – powiedział PAP Tomasz, mieszkający w Domu Studenckim „Olimp”.

Zdaniem innego studenta, Dawida, w OKW panuje dezorganizacja, o czym ma świadczyć fakt, że do pozostałych komisji w tym budynku nie ma kolejek. „W niektórych momentach była już ostra wymiana zdań” – przyznał student. Mieszkanka pobliskiej ul. Lea stwierdziła, że nigdy nie widziała takiej kolejki, ale wyraziła radość z tego, że młodzież przyszła na wybory.

„Poddajemy się, mam 80 lat i nie damy rady stać w tej kolejce. Pierwszy raz rezygnuję, ale nie da się” – usłyszała PAP od jednej z osób wychodzącej z lokalu.

W Krakowie wieczorem kolejki są do wielu lokali wyborczych. Gdzieniegdzie kończą się karty do głosowania. Urząd miasta wysyła tam karty rezerwowe.

W OKW nr 292 – w Liceum Ogólnokształcącym XLIII przy ul. Limanowskiego – w urnach zabrakło miejsca i konieczne było dostarczenie dodatkowej urny.

„60,3 proc. wyniosła w Krakowie frekwencja, na godz. 17, w wyborach do parlamentu” – poinformowała PAP Barbara Golanko, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Krakowie. „Każdy zdąży zagłosować mamy wystarczającą liczbę kart” – zapewniła.(PAP)

Autorzy: Beata Kołodziej, Julia Kalęba

bko/ juka/ apiech/

Komentarze
Ładowanie...