Zgłoszenie o zniszczeniu i wyrzuceniu karty referendalnej

Skarżyska policja otrzymała zgłoszenie o zniszczeniu i wyrzuceniu do kosza karty referendalnej. Do zdarzenia doszło w jednym z lokali wyborczych w na terenie Suchedniowa. Trwa wyjaśnianie sprawy.

Jak przekazał PAP podkom. Jarosław Gwóźdź oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej, zgłoszenie o incydencie wyborczym wpłynęło od przewodniczącego komisji. Jeden z wyborców miał pobrać komplet kart do głosowania, a następnie miał na oczach komisji zmiąć kartę referendalną i wrzucić ją do kosza. „Trwa wyjaśnianie sprawy” – zaznaczył podkom. Gwóźdź.

Do incydentu wyborczego doszło również w Kielcach. Policja otrzymała zgłoszenie, że na jednym z portali internetowych zostało opublikowane zdjęcie karty do głosowania. „Na niej widoczne były dane kandydatów, a przy jednym z nazwisk był widoczny zaznaczony krzyżyk. Policja prowadzi czynności zmierzające do wyjaśnienia tej sprawy” – przekazała mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas.

Podczas ciszy wyborczej zabronione jest prowadzenie agitacji w jakiejkolwiek formie. Nie wolno prowadzić również kampanii referendalnej w żadnej formie. Cisza wyborcza potrwa do godz. 21. (PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

wdz/ apiech/

Komentarze
Ładowanie...