Włamał się do domku letniskowego, okazało się, że to nie pierwsze jego włamanie

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 22-latkowi z gminy Gąsawa w powiecie żnińskim, który podejrzany jest o włamanie do domku letniskowego w miejscowości Chomiąża Szlachecka. Kryminalni ustalili jednak, że to nie pierwsze przestępstwo, którego się dopuścił.

We wtorek (11.07) zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszał  młody mężczyzn w wieku 22 lat z gminy Gąsawa, który na przełomie maja i lipca br. kilkakrotnie włamał  się do domku  letniskowego  w miejscowości  Chomiąża Szlachecka. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanego, ujawniono część  mienia  pochodzącego  z przestępstwa w postaci trzypalnikowej wolnostojącej  kuchenki  gazowej.

W wyniku dalszych czynności okazało się, że 22-latek na koncie ma jeszcze dwa inne włamania, do  w/w  domku  letniskowego. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy i usłyszał zarzuty. Po wykonanych czynnościach  został  decyzją prokuratora zwolniony. Czeka  go  jeszcze proces w sądzie, gdzie zapadnie wyrok. Za kradzież z włamaniem grozi nawet 10 lat więzienia.

 

źródło: KPP Żnin

Komentarze
Ładowanie...