Policjanci otrzymali 1000 kamizelek odblaskowych dla pieszych i rowerzystów

W trosce o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów z powiatu żnińskiego „WSPÓLNIE” Fundacja LafargeHolcim przekazała policjantom odblaski oraz kamizelki odblaskowe, które trafią do niechronionych uczestników ruchu drogowego w trakcie prowadzonych policyjnych działań. Mundurowi przypominają, że piesi poruszający się po drodze poza obszarem zabudowanym po zmierzchu są zobowiązani do korzystania z elementów odblaskowych i zachęcają do dbania o własną widoczność.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żninie cyklicznie prowadzą różnorodne działania ukierunkowane na podniesienie bezpieczeństwa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych i rowerzystów. Jednym z elementów, który w dużej mierze wpływa na bezpieczeństwo tej grupy, jest zwrócenie ich uwagi na potrzebę zadbania o własną widoczność dla innych użytkowników dróg. Mundurowi cyklicznie kontrolują pieszych pod kątem przestrzegania przepisów w tym zakresie. Prowadzą także działania prewencyjne i profilaktyczne, których celem jest zachęcanie do używania odblasków, nie tylko pieszych poruszających się po zmierzchu poza obszarem, ale również wypracowanie nawyku dbania o własną widoczność.

Takie działania policjantów popiera „WSPÓLNIE” Fundacja LafargeHolcim i dlatego też do żnińskiej komendy trafiło 1000 kamizelek odblaskowych oraz 1500 odblasków ufundowanych przez zarząd właśnie na ten cel. Mundurowi będą przekazywać odblaski i kamizelki odblaskowe pieszym oraz rowerzystom w trakcie prowadzonych działań w szczególności na terenach wiejskich. Z pewnością przyczyni się to do podniesienia poziomu bezpieczeństwa na drogach powiatu żnińskiego.

 

źródło: KPP Żnin

Komentarze
Ładowanie...