Tymczasowy areszt za znęcanie ze szczególnym okrucieństwem nad psem (zdjęcia)

Kara pozbawienia wolności do lat 3 grozi 60-letniemu mieszkańcowi Żnina, który ze szczególnym okrucieństwem znęcał się nad nienależącym do niego psem oraz dokonał jego uśmiercenia w sposób niehumanitarny. Mężczyzna został zatrzymany. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

O sprawie pisaliśmy już tutaj: Szokujące odkrycie policjantów. Mieszkaniec Żnina spalił psa w piecu!

Żninianin złożył już wyjaśnienia w prokuraturze. Usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem polegającym na ciągnięciu za łańcuch, duszeniu, uderzaniu kijem w głowę oraz siłowym zerwaniu wrośniętej w szyję obroży, a także jego niehumanitarnego uśmierceniu z naruszeniem przepisów Ustawy o Ochronie Zwierząt poprzez wrzucenie do pieca i spalenie. W poniedziałek (24.07) Sąd Rejonowy w Żninie, II Wydział Karny na wniosek prokuratora  zdecydował o jego aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Teraz czeka go proces i wyrok. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolność.

Śledczy nadal prowadzą czynności procesowe w tej sprawie. Weryfikują czy zwierzę zostało wrzucone do pieca żywcem czy też było wcześniej uśmiercone. Sprawdzany jest również udział innych osób w tym zdarzeniu. Dzisiaj policjanci zatrzymali właściciela psa 38-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o podżeganie do uśmiercenia zwierzęcia.

 

źródło: KPP Żnin

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Komentarze

Ładowanie...