Podziękowania dla bohaterskich dzielnicowych

We wtorek Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy gościł w żnińskiej komendzie. Insp. Mirosław Elszkowski spotkał się z dzielnicowymi, którzy w dniu 11 maja br. w Biskupinie podjęli interwencję, w rezultacie której jeden z nich został ranny. Przełożony wysoko ocenił działanie funkcjonariuszy, gratulując im odwagi oraz postawy, która potwierdza ich oddanie służbie.

We wtorek (12.06.18) Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy gościł w Komendzie Powiatowej Policji w Żninie. Insp. Mirosław Elszkowski spotkał się z dzielnicowymi pełniącymi służbę na terenie gminy Gąsawa, którzy w dniu 11 maja br. podjęli interwencję, w rezultacie której jeden z nich został ranny. Wówczas funkcjonariusze stawili czoła uzbrojonemu w nóż napastnikowi, doprowadzając do jego zatrzymania.

Przywołując wydarzenia z tamtego dnia, w obecności przełożonych funkcjonariuszy: p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Żninie kom. Mariusza Gaika oraz Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego asp. sztab. Tomasza Flicińskiego, insp. Elszkowski pogratulował dzielnicowym odwagi i dzielności oraz podziękował za postawę, która potwierdza ich oddanie służbie. W spotkaniu uczestniczyli również Starosta Żniński oraz w imieniu Wójta Gminy Gąsawa, pracownicy Urzędu.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło około godziny 5.30. Wówczas dzielnicowi otrzymali zgłoszenie o włamaniu do domu na terenie gminy Gąsawa. Poinformowali o tym fakcie dyżurnego i udali się na miejsce. Będąc już na posesji zgłaszającego usłyszeli krzyki kobiety dochodzące z mieszkania. Ponieważ drzwi były zabarykadowane, policjanci zdecydowali się na siłowe wejście do pomieszczenia. W budynku znajdował się 36-letni mężczyzna, który jednego z interweniujących funkcjonariuszy ugodził nożem. Napastnik został zatrzymany i obezwładniony przez drugiego policjanta. Ranny funkcjonariusz został przewieziony do Pałuckiego Centrum Zdrowia w Żninie, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. W związku z zaistniałym zdarzeniem obydwu funkcjonariuszom została udzielona wszelka pomoc ze strony ich przełożonych, w tym wsparcie psychologiczne.

Poza wyznaczeniem funkcjonariuszy do nagrody Komendanta Głównego Policji, dzielnicowi zostali ponadto nominowani do odznaczenia Krzyżem Zasługi za Dzielność, które w przypadku przyznania zostaną wręczone podczas Wojewódzkiego Święta Policji w dniu 17.07.2018r. w Toruniu.

źródło: KPP Żnin

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Komentarze

Ładowanie...