Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 17-latkowi, którego policjanci z Komisariatu Policji w Barcinie zatrzymali podczas próby włamania do samochodu osobowego w Piechcinie. Mężczyzna usłyszał 7 zarzutów kradzieży z włamaniem i usiłowania popełnienia tego przestępstwa. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

Sukcesem zakończyły się działania podjęte przez policjantów z Barcina, pow. żniński, którzy od pewnego czasu pracowali nad kilkoma sprawami włamań do samochodów osobowych na terenie Piechcina. Nieznany sprawca po uprzednim wybiciu szyby w pojazdach dostawał się do ich wnętrza, skąd kradł portfele, dokumenty, pieniądze oraz inne cenne przedmioty. Pokrzywdzonych tym przestępczym procederem zostało 7 osób.

Mundurowi skrupulatnie gromadzili materiał dowodowy. Dzięki dobremu rozpoznaniu wytypowali podejrzanego. Ustalili ponadto, że na środę (12.06.18) 17-letni mieszkaniec gminy Barcin zaplanował kolejne włamanie samochodu. Na ustalonej ulicy pojawili się funkcjonariusze, a o około 16.30 sam podejrzany, który młotkiem zamierzał wybić szybę w zaparkowanym tam renault.

Materiał dowodowy jaki zgromadzili barcińscy funkcjonariusze pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 7 zarzutów kradzieży z włamaniem oraz usiłowania popełnienia tego przestępstwa, których dopuścił się w lipcu ubiegłego roku oraz w okresie od 24 maja do 11 czerwca br.

Wczoraj (14.06.18) mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Szubinie. Decyzją prokuratora 17-latek został objęty policyjnym dozorem. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KPP Żnin

 

Komentarze
Ładowanie...