Od czego zależy wydajność komputera?

Jednym z głównych czynników, o który pytamy przy zakupie nowego komputera stacjonarnego lub notebooka jest wydajność interesującego nas urządzenia. Wybór, jakich podzespołów sprawi, że nasza stacja w mgnieniu oka będzie potrafiła obsłużyć nawet najbardziej wymagające aplikacje? Podpowiadamy, od czego zależy wydajność komputera.

Gdzie można kupić wydajny komputer?

Głównym źródłem nabycia wydajnego komputera lub laptopa jest elektromarket. To tam znajdziemy zarówno podstawowe urządzenia, jak i te, które dedykowane są do wymagających gier lub programów graficznych i wideo. Niezawodne szybkościowo stacje znajdziemy również w katalogach poleasingowych dealerów komputerów stacjonarnych i notebooków. Na stronie internetowej https://rnew.pl dostępne są dziesiątki wydajnych urządzeń, mających za sobą najczęściej okres dwuletniego leasingu w dużych korporacjach i biurach. Komputery i laptopy poleasingowe charakteryzują się mocnymi podzespołami oraz bardzo przystępną ceną. Kwota, jaką trzeba zapłacić za komputery poleasingowe, jest często nawet trzykrotnie mniejsza od sklepowej wartości nieużywanego sprzętu. 

Zwróć uwagę na procesor – serce każdego komputera

Najważniejszym podzespołem każdego komputera stacjonarnego lub notebooka jest procesor. To od jego modelu i od jego częstotliwości w głównej mierze zależy wydajność naszego urządzenia. Jakie CPU będzie najlepsze dla naszego komputera? Główną firmą produkującą procesory jest Intel. Amerykański gigant w swojej ofercie posiada modele Core i5 oraz Core i7 – to tego typu układy CPU możemy najczęściej spotkać zarówno w poleasingowych, jak i całkowicie nowych urządzeniach. Ich parametry zaspokajają oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Procesory z serii i5 oraz i7 znajdziemy w stacjach produkowanych z myślą o graczach, grafikach i pracownikach. 

Intel, mimo iż jest bardzo popularną firmą, nie posiada monopolu na produkowanie procesorów. W wyścigu o prym na rynku elektroniki z Intelem mierzy się amerykańska firma AMD. Układy tej marki są jednak nieco rzadziej spotykanie w komputerach stacjonarnych i notebookach. Są popularne głównie wśród graczy, a flagową serią AMD jest Ryzen. 

Dysk twardy i pamięć RAM – duet od zadań specjalnych

Nieco mniej zaznajomieni z branżą komputerową użytkownicy nie zdają sobie sprawy, że o wydajności naszej stacji decyduje również… dysk twardy. Warto zainwestować trochę więcej gotówki, aby nasz komputer stacjonarny lub notebook posiadał dysk twardy typu SSD, na którym będzie zainstalowany system operacyjny. Jest on zdecydowanie szybszy od popularniejszych dysków HDD, dlatego uruchamianie wymagających programów nie będzie pochłaniać bardzo dużo czasu. Idealnym wsparciem dla dysku SSD będzie odpowiednia ilość wbudowanej pamięci RAM. Co dokładnie oznacza termin odpowiednia ilość? Aby nasz komputer mógł być uznany za wydajny, musimy posiadać minimum 8 GB pamięci RAM. Tego typu wymagania spełniają nawet tanie laptopy poleasingowe.

Tych kilka podpowiedzi ułatwi Ci zakup komputera, który idealnie spełni Twoje oczekiwania. W trakcie zakupów warto brać pod uwagę laptopy poleasingowe, które pozwolą oszczędzić Ci sporą sumę pieniędzy.

(Artykuł partnera)

Komentarze
Ładowanie...