Dzielnicowy z Szubina opowiadał o bezpiecznej drodze do szkoły

Szubiński dzielnicowy, mł. asp. Damian Ziółkowski podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 opowiadał o tym, jak bezpiecznie i zgodnie z przepisami korzystać z dróg. W spotkaniu uczestniczył także przedstawiciel szubińskiej „Mrówki”, który przyniósł dla dzieci prezenty.

Z myślą o bezpieczeństwie dzieci, które prawie każdego dnia pokonują wiele ulic w drodze do szkoły, mł. asp. Damian Ziółkowski spotkał się z uczniami z klas I – III miejscowej Szkoły Podstawowej nr 2.

Celem wizyty dzielnicowego było przypomnienie dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, omówienie najważniejszych przepisów dotyczących pieszych oraz wskazanie niebezpieczeństw związanych z łamaniem przepisów drogowych. Policjant przypominał, którą stroną drogi pieszy winien się przemieszczać oraz w jakich miejscach przechodzić przez jezdnię.

Dzieci dowiedziały się również, jak  ważne jest noszenie tzw. „odblasków” oraz jaką rolę one pełnią. W spotkaniu zorganizowanym w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” udział wziął także przedstawiciel PSB Mrówka z Szubina, który obdarował maluchy odblaskowymi opaskami i kolorowymi planami lekcji.

(KPP Nakło nad Notecią)

Komentarze
Ładowanie...