60 lat Domu Kultury w Szubinie

W roku bieżącym Dom Kultury w Szubinie świętuje 60 lat swojej działalności. Z tej okazji Dyrektor i Pracownicy instytucji kultury zachęcają do udziału w wydarzeniach jubileuszowych.


Oficjalne obchody w dniu 29 września zainauguruje zespół „Pod Strzechą” powstały w 1985 roku, wykonujący utwory z nurtu poezji śpiewanej.


Przez kolejne cztery dni będzie można wziąć udział w warsztatach fotograficznych (30.09.) i rękodzieła (3.10.). 1 października każdy będzie miał możliwość poznania Domu Kultury od podszewki podczas drzwi otwartych. Wszyscy odwiedzający dowiedzą się jak wygląda codzienna praca w instytucji, a także poznają dorobek i legendy Domu Kultury. W środę (2.10.) na ulicach miasta będzie można spotkać Kulturalnego Gońca rozdającego przechodniom specjalnie wydane z okazji jubileuszu broszury.


5 października o godzinie 18:00 rozpocznie się Gala Jubileuszowa: 60 lat Domu Kultury w Szubinie, podczas której wystąpi zespół Pradella Quintet. Tego wieczoru zostanie także udostępniona specjalnie przygotowana wystawa prezentująca sześć dekad działalności instytucji.


Zwieńczeniem oficjalnych obchodów jubileuszu w dniu 6 października będzie koncert Renaty Przemyk. Piosenkarka wychodząc w swej muzyce od surowego, post punkowego brzmienia, poszerza konsekwentnie instrumentarium, eksperymentuje z brzmieniami i jest współproducentem własnych płyt. Od 1999 jest też kompozytorem własnych piosenek.


Bilety na koncert zespołu Pod Strzechą (15 zł) i Renaty Przemyk (20 zł) można nabywać w biurze Szubińskiego Domu Kultury przy ul. Kcyńskiej 13.

(Paweł Pietroń)

Komentarze
Ładowanie...