Zalety mebli kuchennych na zamówienie

Jesteś na etapie urządzania kuchni w swoim nowym mieszkaniu? Sprawdź, dlaczego meble kuchenne na zamówienie to najlepsza opcja!

W urządzaniu kuchni najistotniejszą rolę odgrywają meble. Bez mebli kuchnia praktycznie nie istnieje. Do wyposażenia kuchni w meble możemy podejść na dwa sposoby – albo kupimy gotowe meble systemowe, albo zamówimy meble wykonane na wymiar – w firmie produkującej meble na wymiar lub po prostu w firmie stolarskiej. Na ogół meble wykonywane na wymiar są droższe od systemowych, jednak mimo to, mnóstwo ludzi się na nie decyduje. Odpowiadamy dlaczego.

Dlaczego kuchnie na wymiar?

Dla wielu osób urządzających nowe mieszkanie lub dom, kuchnia jest jednym z najważniejszych miejsc. To właśnie tutaj spędzamy dużo czasu przygotowując i spożywając posiłki, wykonując różne prace gospodarcze, itp. Wiele osób bardzo poważnie podchodzi do wyposażenia tego miejsca, bo po prostu bardzo lubi gotować, czy nawet zajmuje się tym zawodowo. W takich sytuacjach tym bardziej oczekuje się, że kuchnia będzie praktyczna, wygodna i funkcjonalna. Optymalne i naprawdę dopasowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania można osiągnąć tylko decydując się na meble na wymiar.

Meble kuchenne na wymiar umożliwiają optymalne wykorzystanie każdego skrawka przestrzeni w kuchni. Meble modułowe, systemowe są produkowane w określonych rozmiarach, przez co na ogół nie udaje się wykorzystać całej przestrzeni tak, by nie pozostawały szczeliny pomiędzy meblami a ścianą boczną. Dodatkowo warto wspomnieć, że meble kuchenne projektowane na indywidualne zamówienie są wykonywane tak, by wykorzystać każdy zakamarek kuchni jednocześnie pamiętając o tym, by to wszystko było funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. Jak dowiadujemy się od projektanta z firmy DynarekMeble – rozmaite szafki mogą być wykonane z myślą o naszych konkretnych potrzebach. Na przykład osoba lubiąca dużo piec – może zadbać o to, by umiejscowić piekarnik na wygodnej wysokości, by nie było potrzeby nieustannego schylania się. Z kolei ktoś, kto dużo gotuje większych ilości jedzenia może zaplanować szerszą, nietypową kuchenkę na sześć palników. Możliwości jest naprawdę mnóstwo.

Meble na wymiar to także zalety wizualne. Kuchnie modułowe dostępne w dużych sieciach meblowych na ogół mają dość wąski zakres możliwych do wyboru frontów. Z kolei w przypadku mebli na wymiar, możemy dobierać poszczególne elementy w zasadzie w dowolny sposób, bo firma produkująca meble może zamawiać materiały od dowolnego producenta.

Pomoc profesjonalistów od kuchni

Chyba w każdym większym mieście są firmy, które specjalizują się w projektowaniu kuchni pod indywidualne zamówienia. Zamawiając meble na wymiar w takiej firmie, mamy do dyspozycji pomoc takich doświadczonych osób. Możemy skorzystać z wielu wypracowanych przez nich latami rozwiązań, które znacząco ułatwiają życie, albo pozwalają uniknąć błędów.

Oczywiście zakup mebli na wymiar wiąże się z większymi kosztami, jednak biorąc pod uwagę fakt, że będziemy korzystali z nich zapewne więcej niż 10 lat, lepiej zastanowić się, czy warto na nich oszczędzać. Od tej jednej decyzji może zależeć nasz codzienny komfort.

(Materiał partnera)

Komentarze
Ładowanie...