Dlaczego naturalne kosmetyki?

Kto z nas nie korzysta z kosmetyków? Towarzyszą one ludziom w różnej formie praktycznie od zawsze. Sprawdź, dlaczego warto korzystać z kosmetyków o naturalnym składzie.

Korzystamy z kosmetyków nie tylko, żeby zadbać o czystość, prawidłową higienę całego ciała. Korzystamy z rozmaitych produktów także dla swojego komfortu albo by poprawić wygląd. Niektórzy ograniczają się praktycznie do minimum, inni bardzo chętnie korzystają z przeróżnych co raz to nowych specyfików. W dawnych czasach dostęp do wyszukanych, pięknie pachnących kosmetyków mieli tak naprawdę tylko nieliczni – ci najbogatsi, których stać było na wyszukane, drogie receptury. XIX i XX wiek przyniósł jednak postęp naukowy oraz technologiczny, co przełożyło się także na nowe sposoby produkowania rozmaitych kosmetyków i środków czystości. Zaczęto bardzo powszechnie stosować rozmaite substancje pochodzenia syntetycznego, których celem było wzmocnienie pewnych cech produktów tj zapach, lepkość, trwałość, pienistość itp. Dopiero po całych dziesięcioleciach ich masowego wykorzystywania zaczęto się zastanawiać nad ewentualnymi powiązaniami chemicznych substancji ze wzrostem zachorowań na nowotwory i inne tzw. choroby cywilizacyjne.

Moda na naturalne kosmetyki

Popularność tego co naturalne stale rośnie. Inwestujemy w korzystanie z naturalnych źródeł energii, co raz bardziej świadomi jesteśmy potrzeby spożywania zdrowej, naturalnej żywności. W naszym kraju chętniej korzystamy także z kosmetyków wyprodukowanych bez sztucznych dodatków. Jakich sztucznych dodatków wiele osób stara się unikać? Na pierwszym miejscu stoją liczne konserwanty przedłużające przydatność do użycia, np. różnego rodzaju parabeny – substancje te mają obecnie wielu przeciwników oraz oczywiście wielu zwolenników, także w świecie naukowym możemy spotkać się ze skrajnie różnymi opiniami. Chętniej tez unikamy barwników – czyli substancji, które sprawiają jedynie, że substancja bardziej nam się podoba wizualnie, natomiast są podejrzenia, że wiele z tych syntetycznych barwników jest związanych z alergiami. Podobnie rzecz ma się także ze sztucznymi zapachami, które faktycznie uprzyjemniają korzystanie z kosmetyków, ale mogą mieć wpływ na choroby skóry a nawet mogą działać negatywnie na układ rozrodczy. Wykorzystuje się także silikony, glikole, a nawet drobne elementy tworzyw sztucznych! Wiele osób dochodzi do wniosku, że za pięknie wyglądającymi i pachnącymi kosmetykami kryje się niestety, po prostu ludzka chciwość – stosuje się rozmaite środki, aby zwiększyć sprzedaż produktów, marketing wygrywa.

Kupując naturalne kosmetyki takie jak naturalny szampon dla dzieci w drogerii naturalnej TerazNatura mamy pewność, że korzystamy z produktów naturalnych, które swoje powstanie zawdzięczają osobom, które pragną korzystać i dostarczać kosmetyki wolne od podejrzanych substancji. Oczywiście kosmetyki naturalne na ogół są nieco droższe od swoich masowych odpowiedników – nie zmienia to jednak faktu, że stają się co raz bardziej popularne. Kto wie, może po przeczytania tego artykułu także ty zdecydujesz się na rozpoczęcie przygody z naturalnymi kosmetykami? W aktualnej ofercie sklepu znajdują się także maseczki antywirusowe. Zapraszamy do zakupu maseczek w sklepie TerazNatura.pl .

(Materiał partnera)

Komentarze
Ładowanie...