Jak urządzić niewielką łazienkę

Jeśli planujesz przeprowadzić remont łazienki w swoim mieszkaniu, to zapewne potrzebujesz rozmaitych inspiracji. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, tak by niewielką łazienkę urządzić ładnie i praktycznie.

Przeglądając rozmaite aranżacje łazienek dostępne w popularnych serwisach internetowych z grafikami, zapewne zauważamy, że wiele z tych projektów nie dotyczy małych, niewielkich łazienek. A przecież większość Polaków mieszka w stosunkowo niewielkich mieszkaniach o powierzchni do 60m2 (w zasadzie takie mieszkanie można by już uznać za spore). Najchętniej kupowane obecnie mieszkania mają metraż do 45 m2. Nie trudno się domysleć, że w takim mieszkaniu również łazienka nie będzie pokaźnych rozmiarów. Jakie rozwiązania warto uwzględnić, by móc optymalnie wykorzystać przestrzeń?

Wanna czy kabina prysznicowa?

Bardzo często wyposażając małą łazienkę rozważamy dylemat – czy warto zamontować wannę, która owszem jest wygodna, ale zajmuje dużo przestrzeni, czy może jednak lepiej zdecydować się na kabinę prysznicową, która jest niezwykle praktyczna, a przy tym zajmuje stosunkowo niewielką przestrzeń. Odpowiedź zapewne będzie zależeć od tego, co dla nas ma największe znaczenie – czy relaksujące kąpiele są dla nas ważne? Czy może jesteśmy raczej praktyczni i liczy się dla nas po prostu zadbanie o codzienną higienę? Warto przy tym zauwazyć, że kabina prysznicowa może się okazać praktyczna także dla osób mających problem z poruszaniem się – wejście do wanny dla osób zniedołężniałych może stanowić poważny problem, a czasem może nawet zakończyć się bolesnym upadkiem i zagrażającymi życiu złamaniami. Tak, kabina prysznicowa jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Jak możemy dowiedzieć się z serwisu internetowego SklepKati – pewnym złotym środkiem pomiędzy tymi dwiema opcjami może być zamontowanie wanny z panelem pryszicowym i składanym parawanem nawannowym. Jeśli zależy nam na relaksie – możemy skorzystać z wanny, a gdy potrzebujemy się szybko odświeżyć – korzystamy z panela prysznicowego. Warto zadbać, by parawan był dostatecznie długi, tak by zapewniał wygodę użytkowania prysznica.

Rozmiary wyposażenia łazienki

Wszelkie wyposażenie łazienki oczywiście musi być stosunkowo niewielkie, tak by można było się w niej swobodnie poruszać. Wiele osób zauważa, że bardzo dobrą opcją pozwalającą na optymalne wykorzystanie przestrzeni jest zamówienie mebli łazienkowych projektowanych specjalnie z myslą o naszej łazience. Takie meble, które zresztą sa niezbędne do przechowywania rozmaitych przydatnych w łazience rzeczy mogą być stosunkowo płytkie, tak by nie zabierać zbytnio tak cennej przestrzeni. Mogą być za to wyższe, dzięki czemu będzie można w nich schować więcej rzeczy. W takich szafkach kuchennych łatwo jest też uwzględnić niewielką pralkę (także można zamówić węższą, lub płytszą pralkę). Zaoszczędzić nieco miejsce może pozwolić także wykonanie wc w zabudowie z niewielką miską oraz dobranie niewielkiej umywalki o okrągłych kształtach.

Urządzając niewielką łazienkę warto także zadbać o jej optyczne powiększenie. Można to osiągnąć między innymi poprzez zastosowanie różnych dużych luster. W ostatnich latach modne jest stosowanie w łazience luster docinanych na wymiar na całą ścianę w łazience. Na rynku jest obecnie dostępnych mnóstwo ciekawych rozwiązań, które pozwalają funkcjonalnie urządzić nawet niewielką łazienkę w kawalerce.

(Materiał partnera)

Komentarze
Ładowanie...