Setne urodziny mieszkanki Wągrowca

Pani Klara Irena Kalista urodziła się 7 sierpnia 1920 roku. Dokładnie w  dniu urodzin szacowną jubilatkę odwiedzili Zastępca Burmistrza Wągrowca Piotr Pałczyński oraz Kierownik USC Edyta Słomka.

Pani Klara urodziła się sto lat temu w pobliskim Mieścisku, a od wielu lat mieszka w Wągrowcu na Osadzie. Urodziła szóstkę dzieci, nie pracowała zawodowo jednak często pomagała w gospodarstwach rolnych. W piątkowy poranek sąsiedzi z ulicy Dębińskiej jako pierwsi odwiedzili swoją sąsiadkę, aby złożyć jej życzenia i wręczyć piękne urodzinowe bukiety. Pani Klara cieszy się wielkim i zasłużonym szacunkiem otoczenia. Jak mówi córka Pani Klary, jej mama zawsze była bardzo otwarta, a szczególną sympatią darzyły ją dzieci, które zawsze licznie odwiedzały ich dom.

Mimo ograniczeń, jakie niesie ze sobą wiek, pani Klara ciągle jest bardzo towarzyska, lubi spotkania przy mocnej, parzonej kawie. Jubilatką na co dzień opiekuje się jej córka – która choć sama boryka się z problemami  zdrowotnymi  – doskonale radzi sobie z opieką nad mamą. Ciekawostką jest również to, że pani Klara nigdy nie była leczona w szpitalu.

Zastępca Burmistrza odczytał list gratulacyjny przesłany przez Prezesa Rady Ministrów oraz życzenia wystosowane przez Burmistrza Wągrowca. W setne urodziny – oprócz listu gratulacyjnego i życzeń – były również kwiaty i prezent, które z radością i nieukrywanym wzruszeniem przyjęła jubilatka.

(źródło: UM Wągrowiec)

Komentarze
Ładowanie...