Fałszywa policjantka chciała oszukać seniorów

Dużym rozsądkiem oraz przytomnością umysłu wykazało się sześcioro mieszkańców powiatu mogileńskiego w wieku od 72 do 87 lat. Seniorzy nie uwierzyli kobiecie, która podała się za policjantkę i nie przekazali jej rzekomo potrzebnych pilnie pieniędzy.

Wczoraj (16.11.2020) po południu na telefony stacjonarne sześciorga mieszkańców powiatu mogileńskiego zadzwoniła kobieta, która podała się za policjantkę. Oszustka przedstawiła nieprawdziwe informacje o śmiertelnym wypadku drogowym, jaki mieli spowodować najbliżsi krewni seniorów. Następnie poinformowała ich o konieczności przekazania 150 tysięcy złotych na kaucję, aby syn lub córka mogli zostać zwolnieni z aresztu. Na szczęście seniorzy nie uwierzyli kobiecie i nie przekazali jej żądanej kwoty pieniędzy.

Mundurowi apelują o ostrożność i rozsądek. Przestępcy nie mają żadnych skrupułów, dlatego tak ważne jest, aby rozmawiać ze starszymi członkami rodzin o potencjalnym zagrożeniu i uczulać ich na podobne sytuacje, wskazując jednocześnie właściwy sposób postępowania.

W przypadku próby oszustwa należy powiadomić Policję dzwoniąc pod numer alarmowym 112 lub bezpośrednio do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie – tel. 47 7527 200

ZAPAMIĘTAJ!

Prawdziwi funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie działaniach telefonicznie!

Policjanci nigdy przez telefon nie wypytują o dane personalne oraz ilość oszczędności i miejsca ich przechowywania.

Nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanym osobom lub pozostawienie ich we wskazanym przez nich miejscu.

(KPP Mogilno)

Komentarze
Ładowanie...