Prowadził auto mimo, że był pijany

Kierowca daewoo skontrolowany wczoraj przez szubińskich policjantów stracił prawo jazdy po tym, jak okazało się, że prowadził auto mając w organizmie aż 2 promile alkoholu. Niebawem 47-latek usłyszy zarzuty i grożą mu 2 lata więzienia.

Wczoraj (20.12.20) policjanci z szubińskiego komisariatu patrolując trasę Szubin-Wąsosz zwrócili uwagę na daewoo, którego kierowca miał wyraźne problemy z utrzymaniem właściwego toru jazdy. Aby sprawdzić, jaki jest tego powód, mundurowi skontrolowali auto.

Sprawa szybko się wyjaśniła. Od prowadzącego pojazd 47-latka wyraźnie czuć było alkohol, a potwierdzeniem, że kierowca jest pijany było badanie alkomatem, który wykazał w jego organizmie aż 2 promile alkoholu.

Mieszkaniec szubińskiej gminy stracił prawo jazdy. Policjanci zatrzymali też dowód rejestracyjny od daewoo z uwagi na brak aktualnych badań technicznych. Następstwem przeprowadzonej kontroli jest także powiadomienie, jakie zostanie skierowane do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, bo jak się okazało daewoo nie miał wymaganego ubezpieczenia.

47-latek, który prowadził auto niebawem usłyszy zarzuty i zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KPP Nakło nad Notecią)

Komentarze
Ładowanie...