Szpital Powiatowy w Wągrowcu rozpoczął szczepienia przeciwko koronawirusowi

Szpital Powiatowy w Wągrowcu od 30 grudnia rozpoczął szczepienia przeciwko koronawirusowi! Jak informuje Dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu dr Przemysław Bury, pierwsze osoby zostały już zaszczepione.

W Zespole Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu 30 grudnia br. podane zostały pierwsze dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi. Realizując założenia Narodowego Programu Szczepień, w pierwszej kolejności możliwość skorzystania z bezpłatnych szczepień mają pracownicy medyczni i niemedyczni jednostek ochrony zdrowia, pracownicy aptek, stacji sanitarno-epidemiologicznych, ośrodków pomocy społecznej. Jako pierwsi zaszczepieni zostali pracownicy ZOZ w Wągrowcu: Małgorzata Marczewska – Pielęgniarka Epidemiologiczna, Luiza Domagała – Lekarz Kierujący i Zarządzający Oddziałem Wewnętrznym oraz Dyrektor ZOZ dr Przemysław Bury.

– Szpital w Wągrowcu od początku wprowadzenia w Polsce stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 aktywnie podejmuje w tym obszarze działania na rzecz zdrowia społeczności lokalnej. W szczególności zorganizowany został nowy schemat przyjęć i ruchu chorych w jednostce (system pre-triage, wydzielenie stref), uruchomiono wyjazdowy zespół wymazowy, a następnie stacjonarny punkt pobrań materiału na zlecenie lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, na polecenie Wojewody Wielkopolskiego wydzielono miejsca obserwacyjno-zakaźne dla pacjentów podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Wreszcie, przychylając się do prośby Ministra Zdrowia, ZOZ w Wągrowcu dokonał zgłoszenia i ujęty został w wykazie jako tzw. szpital węzłowy – podmiot uprawniony do wykonywania szczepień przeciw COVID-19 u osób zakwalifikowanych – informuje Dyrektor ZOZ.

– Chciałbym zachęcić mieszkańców powiatu wągrowieckiego do szczepień. Bądźmy wrażliwi na innych i odpowiedzialni, chrońmy naszych dziadków, rodziców – apeluje Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc. – Warto również zaznaczyć, że Szpital Powiatowy w Wągrowcu znalazł się w gronie kilkuset szpitali – w sieci szpitali wiodących, co świadczy o zaufaniu jakim Narodowy Fundusz Zdrowia obdarzył nasz szpital – podkreśla powiatowy włodarz.

(Starostwo Powiatowe w Wągrowcu)

Komentarze
Ładowanie...