Mogilno. Złamał zakaz kierowania pojazdami

Mogileńscy dzielnicowi zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu. Mężczyzna wsiadł za kierownicę volkswagena golfa mimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, który obowiązywał go do września 2021 roku. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (04.01) o godzinie 13:30 mogileńscy dzielnicowi zatrzymali w miejscowości Padniewo osobowego volkswagena golfa. Kierującym był 43-letni mieszkaniec naszego powiatu, który nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu danych w systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna ma aktualny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje do września 2021 roku.

Pojazd, którym kierował 43-latek był niesprawny technicznie, dlatego został odholowany na parking strzeżony. Dzielnicowi zatrzymali także dowód rejestracyjny od auta, a kierowcę ukarali mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Mężczyzna stanie wkrótce przed sądem, gdzie odpowie za złamanie sądowego zakazu. Grozi mu kara do lat 5 pozbawienia wolności.

(KPP Mogilno)

Komentarze
Ładowanie...