Otwarto wyremontowany oddział chorób wewnętrznych w szpitalu w Mogilnie

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz uczestniczył w otwarciu wyremontowanego Oddziału Chorób Wewnętrznych w mogileńskim szpitalu. Nowoczesne wyposażenie tego oddziału, który będzie leczył również chorych na COVID-19, rząd wsparł kwotą 441 tys. zł. Tylko w grudniu placówka otrzymała w sumie 1,15 mln zł z budżetu państwa na zakup niezbędnego sprzętu i środków ochrony bezpośredniej.

Od września 2020 r. do SPZOZ w Mogilnie dotarły zakupione ze środków rządowych: 2 urządzenia do kompresji klatki piersiowej, 3 respiratory i 2 kardiomonitory. W grudniu szpital otrzymał jeszcze dodatkowy sprzęt o wartości 470 tys. zł: 10 kardiomonitorów, 2 ssaki medyczne, 8 worków samorozprężnych, 36 statywów do wlewań i kroplówek, 5 respiratorów bez sprężonego powietrza (wysokoprzepływowych) i 40 dozowników do tlenu AGA.

Za kwotę 243 tys. zł z budżetu państwa zostały zakupione i dostarczone środki ochrony bezpośredniej, niezbędne do leczenia chorych na COVID-19.

– Bardzo się cieszę, że w Szpitalu Powiatowym w Mogilnie został rozbudowany oddział covidowy – mówił podczas otwarcia wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. – W wyniku porozumienia z Panem starostą i dyrekcją szpitala wsparliśmy wyposażenie tego oddziału. Bardzo dziękuję Panu ministrowi Łukaszowi Schreiberowi za pomoc w procedowaniu tego wniosku. Dzięki niemu udało się te środki pozyskać – zaznaczył przedstawiciel rządu w województwie.

Jak podkreślał, wsparcie dla tego oddziału to 441 tys. zł na wyposażenie w łóżka i najbardziej potrzebny sprzęt. – Natomiast dofinansowanie dla szpitala w grudniu, również na ten oddział, który już za chwilę będzie leczył chorych na COVID-19, wynosi łącznie 1,15 mln zł – powiedział.

Wyremontowany Oddział Chorób Wewnętrznych ma 49 łóżek, z czego 40 łóżek przeznaczonych jest dla pacjentów chorych na COVID-19. Jak podkreśla dyrekcja szpitala, trudno teraz będzie znaleźć oddział tak dobrze wyposażony w nowoczesny sprzęt taki jak respiratory, kardiomonitory i inne urządzenia ratujące zdrowie i życie pacjentów.

(KPUW)

Komentarze
Ładowanie...