Złodzieje katalizatorów zatrzymani

Policjanci pionu kryminalnego ustalili i zatrzymali trzech sprawców podejrzewanych o włamanie do kontenera na terenie gminy Barcin, w którym były zmagazynowane katalizatory. Jednemu z nich zarzuca się również kradzież katalizatorów z zaparkowanych pojazdów na terenie Żnina oraz posiadanie środków odurzających.

Funkcjonariusze pionu kryminalnego w ubiegłym tygodniu zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 20, 26, 27 lat, mieszkańców powiatu żnińskiego i nakielskiego podejrzanych o włamanie do kontenera na terenie jednej z posesji w podbarcińskiej wsi, do którego doszło w styczniu br. Łupem złodziei padły katalizatory o wartości 10 tysięcy złotych.   

Ustalenia policjantów pozwoliły postawić zarzuty 20-latkowi, który na przełomie stycznia i lutego, dokonał również kradzieży katalizatorów z czterech zaparkowanych pojazdów na terenie Żnina. Podczas jednej z kradzieży towarzyszył mu 24-letni mieszkaniec Żnina, który również został zatrzymany. Straty łącznie oszacowano na ponad 12 tysięcy złotych. 20-letni mężczyzna odpowie również z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W chwili zatrzymania policjanci zabezpieczyli w jego mieszkaniu środki odurzające.  Sprawcom włamania grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia.

(KPP Żnin)

Komentarze
Ładowanie...