Trzech kierowców zatrzymanych przez policjantów. Wszyscy mieli zakaz prowadzenie pojazdów

Żnińscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn za kierownicą, pomimo, iż sąd im tego zakazał. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności.

W czwartek (11.03.21) w miejscowości Barcin Wieś, po godzinie 19:00 policjanci „drogówki” zatrzymali opla zafirę, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość. Po sprawdzeniu personaliów 28-latka w policyjnym systemie okazało się, że decyzją sądu mężczyzna ma cofnięte uprawnienia obowiązujące od grudnia ubiegłego roku. Pojazd został odholowany, a mężczyzna za popełnione wykroczenie – przekroczenie dozwolonej prędkości – został ukarany mandatem. Natomiast za niestosowanie się do decyzji sądu 28-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Kolejnym kierującym, który nie powinien wsiadać za kierownicę, okazał się 30-letni mieszkaniec gminy Janowiec Wielkopolski. Mężczyzna jechał samochodem marki Renault Clio. Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze janowieckiego komisariatu policji, po sprawdzeniu w systemie, ujawnili, że mężczyznę obowiązuje zakaz powadzenia pojazdów mechanicznych.

Mieszkaniec gminy Łabiszyn też nie powinien wsiadać za kierownicę. W sobotę (14.03.21) mundurowi z Łabiszyna zatrzymali do kontroli mazdę. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że i ten 21-letni mężczyzna ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów.

Kierujący renault oraz mazdą, usłyszą zarzuty niestosowania się do orzeczonego przez właściwy organ zakazu. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

(KPP Żnin)

Komentarze
Ładowanie...