Podczas prac w ogrodzie wykopał minę z czasów II wojny światowej

Mieszkaniec Strzelna podczas prac ogrodowych wykopał minę przeciwpiechotną z czasów II wojny światowej. Niebezpiecznym przedmiotem zajęli się wojskowi saperzy z Inowrocławia.

Chociaż od zakończenia II wojny światowej minęło wiele lat, to nadal na obszarze Polski odnajdywane są często niebezpieczne „pamiątki” z jej okresu. Nasza ziemia skrywa jeszcze sporo różnego rodzaju niewypałów i niewybuchów, które są odnajdywane za sprawą poszukiwaczy militariów, czy też przy okazji prowadzonych prac ziemnych lub budowlanych.

Wczoraj (17.03.2021) o godzinie 18:00 dyżurny mogileńskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Strzelna, który podczas prac ogrodowych wykopał minę przeciwpiechotną z czasów II wojny światowej. Skierowani na miejsce policjanci pirotechnicy zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.  

Niebezpieczny przedmiot został dzisiaj (18.03.2021) rano zabrany przez wojskowych saperów z Inowrocławia. Mina wkrótce zostanie zutylizowana na poligonie.

Pamiętajmy!  

W przypadku znalezienia niewybuchów lub niewypałów, nie wolno ich pod żadnym pozorem odkopywać, dotykać, przenosić, a także wrzucać do ognia, ani innych miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy. Należy niezwłocznie powiadomić o takim znalezisku najbliższą jednostkę Policji. Ważne też, aby uświadomić dzieci, jakie zagrożenia wiążą się ze znalezieniem różnego rodzaju materiałów wybuchowych.

(KPP Mogilno)

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Komentarze

Ładowanie...