Podczas prac w ogrodzie wykopał minę z czasów II wojny światowej

Mieszkaniec Strzelna podczas prac ogrodowych wykopał minę przeciwpiechotną z czasów II wojny światowej. Niebezpiecznym przedmiotem zajęli się wojskowi saperzy z Inowrocławia.

Chociaż od zakończenia II wojny światowej minęło wiele lat, to nadal na obszarze Polski odnajdywane są często niebezpieczne „pamiątki” z jej okresu. Nasza ziemia skrywa jeszcze sporo różnego rodzaju niewypałów i niewybuchów, które są odnajdywane za sprawą poszukiwaczy militariów, czy też przy okazji prowadzonych prac ziemnych lub budowlanych.

Wczoraj (17.03.2021) o godzinie 18:00 dyżurny mogileńskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Strzelna, który podczas prac ogrodowych wykopał minę przeciwpiechotną z czasów II wojny światowej. Skierowani na miejsce policjanci pirotechnicy zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.  

Niebezpieczny przedmiot został dzisiaj (18.03.2021) rano zabrany przez wojskowych saperów z Inowrocławia. Mina wkrótce zostanie zutylizowana na poligonie.

Pamiętajmy!  

W przypadku znalezienia niewybuchów lub niewypałów, nie wolno ich pod żadnym pozorem odkopywać, dotykać, przenosić, a także wrzucać do ognia, ani innych miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy. Należy niezwłocznie powiadomić o takim znalezisku najbliższą jednostkę Policji. Ważne też, aby uświadomić dzieci, jakie zagrożenia wiążą się ze znalezieniem różnego rodzaju materiałów wybuchowych.

(KPP Mogilno)

Komentarze
Ładowanie...