Prywatnie koledzy, zawodowo mundurowi po raz kolejny zareagowali widząc siedzącego za kierowcą przestępcę drogowego

Mundur zobowiązuje czego już po raz drugi dowiedli funkcjonariusze, którzy na co dzień służą w komórkach patrolowych w Nakle i Szubinie. W czasie wolnym od służby ujęli oni 21-latka, który wsiadając za kierownicę popełnił przestępstwo.

Sytuacja miała miejsce w miniony piątek (2.04.21) krótko po 14. Prywatnie koledzy, służbowo funkcjonariusze komórek patrolowych z Nakła i Szubina, wjeżdżając na parking przy jednym z szubińskich marketów zauważyli wyjeżdżającą z niego mazdę. Auto prowadził 21-latek, którego mundurowi doskonale znali, bo kilka miesięcy wcześniej, także będąc na wolnym ujęli go, kiedy prowadził auto wbrew zakazowi.


Policjanci byli pewni, że zakaz nie minął, a mieszkaniec gminy w dalszym ciągu nie powinien wsiadać za kierownicę. Podjechali do mazdy, przedstawili się i nakazali wyłączyć auto. O sytuacji powiadomili też dyżurnego, który na miejsce skierował patrol. Personalia ujętego kierowcy oraz pojazd sprawdzono w policyjnej bazie potwierdzając, że 21-latek ma sądowy zakaz prowadzenia aut, a mazda nie ma aktualnych badań technicznych, więc jest niedopuszczona do ruchu.  
Po wykonaniu niezbędnych czynności mieszkaniec szubińskiej został zwolniony. Niebawem mężczyzna usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w okresie obowiązywania sądowego zakazu. Odpowie też za jazdę autem, które było niedopuszczone do ruchu. Zgodnie z kodeksem karnym 21-latkowi grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. O jego losach ponownie zdecyduje sąd.

(KPP Nakło nad Notecią)

Komentarze
Ładowanie...