Obywatelskie zatrzymanie pijanej kierującej

Ponad 1,5 promila alkoholu miała w organizmie mieszkanka gminy Nowa Wieś Wielka, która kierowała citroenem wioząc dwóch dorosłych pasażerów i dwójkę małych dzieci. Kobieta została zatrzymana przez świadka jadącego za nią w miejscowości Nowe Dąbie. Straciła już prawo jazdy.

W niedzielę (04.04.21) około godz. 21:00 policyjny patrol został skierowany do miejscowości Nowe Dąbie, gdzie została ujęta pijana kierującą citroenem. Mieszkaniec Osielska 26 letni mężczyzna jechał za citroenem i widząc nieskoordynowaną jazdę kierującej, nabrał podejrzeń, że może ona być nietrzeźwa i postanowił zatrzymać kierującą w miejscowość Nowe Dąbie. Następnie powiadomił policję i do czasu przyjazdu funkcjonariuszy nie pozwolił kierowcy odjechać.  

Okazało się, że kierującą citroenem jest 30-letnia kobieta mieszkanka gminy Nowa Wieś Wielka, która przewoziła w pojeździe czterech pasażerów w tym dwójkę małych dzieci. Kierującą przebadano na zawartość alkoholu, gdzie okazało się, że w organizmie ma ponad 1,5 promila alkoholu. Dwójka dorosłych pasażerów, również była pod wpływem alkoholu. Z uwagi na to, że wszystkie osoby dorosłe znajdowały się w stanie nietrzeźwości, na miejsce przyjechał ojciec dzieci, mieszkaniec gminy Łabiszyn, który zabrał dzieci ze sobą do domu.  30-latce policjanci zatrzymali prawo jazdy. Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania. W tym przypadku zostanie poinformowany również Sąd Rodzinny.    

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

(KPP Żnin)

Komentarze
Ładowanie...