Nakielscy policjanci podsumowani świąteczną akcję “Wielkanoc 2021”

W długi świąteczny weekend policjanci ruchu drogowego i komórek prewencyjnych prowadzili działania pn.: „Wielkanoc 2021”, podczas których dbali o bezpieczeństwo na trasach. W tym czasie na drogach powiatu nakielskiego było bezpiecznie i nie odnotowano żadnego wypadku.

W świąteczny weekend (02-05.04.21) nad bezpieczeństwem osób przemieszczających się po drogach powiatu nakielskiego czuwali policjanci z referatu ruchu drogowego wpierani przez mundurowych komórek prewencyjnych, prowadząc działania pn.: „Wielkanoc 2021”.


Łącznie 138 mundurowych dbało o zapewnienie płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych, sprawdzało stan techniczny aut i ich wyposażenie, trzeźwość kierowców oraz wymagane dokumenty. Funkcjonariusze zwracali też szczególną uwagę na to, czy osoby podróżujące pojazdami mają zapięte pasy bezpieczeństwa i czy w sposób zgodny z przepisami przewożone są dzieci.


Kontrolowana była również prędkość z jaką przemieszczały się auta i to, czy kierowcy stosują się do ustanowionych ograniczeń.

Podczas trwania działań na terenie powiatu nakielskiego nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, zgłoszono 4 kolizje, bez osób rannych. Zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę.


Podsumowując ocenić można, że minione święta na powiatowych trasach były bezpieczne.

(KPP Nakło nad Notecią)

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Komentarze

Ładowanie...