Nakielscy policjanci podsumowani świąteczną akcję „Wielkanoc 2021”

W długi świąteczny weekend policjanci ruchu drogowego i komórek prewencyjnych prowadzili działania pn.: „Wielkanoc 2021”, podczas których dbali o bezpieczeństwo na trasach. W tym czasie na drogach powiatu nakielskiego było bezpiecznie i nie odnotowano żadnego wypadku.

W świąteczny weekend (02-05.04.21) nad bezpieczeństwem osób przemieszczających się po drogach powiatu nakielskiego czuwali policjanci z referatu ruchu drogowego wpierani przez mundurowych komórek prewencyjnych, prowadząc działania pn.: „Wielkanoc 2021”.


Łącznie 138 mundurowych dbało o zapewnienie płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych, sprawdzało stan techniczny aut i ich wyposażenie, trzeźwość kierowców oraz wymagane dokumenty. Funkcjonariusze zwracali też szczególną uwagę na to, czy osoby podróżujące pojazdami mają zapięte pasy bezpieczeństwa i czy w sposób zgodny z przepisami przewożone są dzieci.


Kontrolowana była również prędkość z jaką przemieszczały się auta i to, czy kierowcy stosują się do ustanowionych ograniczeń.

Podczas trwania działań na terenie powiatu nakielskiego nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, zgłoszono 4 kolizje, bez osób rannych. Zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę.


Podsumowując ocenić można, że minione święta na powiatowych trasach były bezpieczne.

(KPP Nakło nad Notecią)

Komentarze
Ładowanie...