Miał naprawić samochód, a pojechał nim nad morze. Auto zakopało się na plaży

Nakielanin miał naprawić przekazanego mu volkswagena, zamiast tego razem ze znajomymi ruszył w trasę nad morze. Tam wjechał autem na plażę i się zakopał. Ta nietypowa wycieczka skończy się dla 25-latka wizytą w sądzie.

Zgłoszenie o tym, że osoba, której powierzono auto do naprawy bez zgody właścicielki je użytkowała nakielska policja otrzymała w poniedziałek (5.04.21) wieczorem.


Z informacji przekazanej przez pokrzywdzoną wynikało, że tego samego dnia rano przekazała auto do naprawy, a w godzinach wieczornych, na jednym z portali internetowych, przeczytała artykuł, który opisywał sytuację z Kołobrzegu, gdzie pojazd osobowy zakopał się na plaży.


Kobieta rozpoznała, że auto z artykułu to jej samochód i zgłosiła sprawę.

Faktycznie po ustaleniach z kołobrzeską policją nakielscy mundurowi potwierdzili, że volkswagen opisany w artykule to pojazd zgłaszającej.


Kolejnego dnia mundurowi złożyli wizytę ustalonemu 25-latkowi. Nakielanin został przesłuchany i złożył zeznania tłumacząc, że faktycznie pojechał autem w trasę, bo chciał je sprawdzić po dokonanej naprawie. Odzyskany przez policjantów volkswagen został zwrócony właścicielce, a zachowanie 25-latka oceni sąd, do którego mundurowi skierują wniosek o ukaranie go za samowolne używanie cudzej rzeczy ruchomej.

(KPP Nakło nad Notecią)

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Komentarze

Ładowanie...