Kościński: już 4 mln zeznań złożonych poprzez Twój e-PIT

Mamy już 4 mln zeznań złożonych poprzez Twój e-PIT – poinformował w piątkowym komunikacie minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński. Wpłynęło ponad 3,65 mln deklaracji PIT-37.

„Mamy już 4 mln zeznań złożonych poprzez Twój e-PIT. To dowód, że nasza usługa cieszy się coraz większą popularnością, bo w 2020 roku taki wynik osiągnęliśmy 12 dni później. Podatnicy coraz częściej wybierają rozliczenia elektroniczne, bo są one wygodne i bezpieczne” – wskazał szef resortu finansów, cytowany w komunikacie MF.

„Myślę, że w tym roku pobijemy wszystkie rekordy popularności e-usług i w przyszłym roku staniemy przed jeszcze większym, ale pozytywnym wyzwaniem” – dodał.

Jak zaznaczyła szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska, w usłudze Twój e-PIT przygotowano rozliczenia roczne dla 23,2 mln podatników. „Mogą oni zaakceptować lub zmodyfikować naszą propozycję np. wskazując organizację OPP, której chcą przekazać 1 proc. podatku. Jeżeli nie zrobią nic to z upływem 30 kwietnia system automatycznie zaakceptuje zeznanie i będzie ono złożone w terminie” – zaznaczyła.

Dodała, że najczęściej składaną deklaracją jest PIT-37 – „otrzymaliśmy już ponad 3,65 mln takich zeznań”. Przypomniała, że od tego roku dostęp do Twój e-PIT możliwy jest wyłącznie przez serwis e-Urząd Skarbowy.(PAP)

autorka: Longina Grzegórska-Szpyt

lgs/ pad/

Komentarze
Ładowanie...