Szubin. Zajęcia feryjne z policjantem

W Szubińskim Domu Kultury, dzielnicowy z miejscowego komisariatu spotkał się z dziećmi biorącymi udział w zajęciach feryjnych. Mundurowy rozmawiał o bezpieczeństwie podczas trwających ferii oraz swojej pracy.

Dzisiaj (02.02.17r.), w Szubińskim Domu Kultury, dzielnicowy z miejscowego komisariatu, sierż. szt. Damian Ziółkowski, spotkał się z dziećmi, które biorą udział w zajęciach feryjnych.
Wizyta „mundurowego” była okazją, aby porozmawiać z dziećmi na temat bezpieczeństwa podczas trwających ferii. Dzielnicowy przypominał zasady zachowania się w sytuacji, kiedy dziecko zostanie zaczepione przez osobę obcą, informował też, iż nie należy przyjmować od obcych żadnych prezentów czy też poczęstunków.

Policjant mówił również o przepisach ruchu drogowego, ze szczególnym naciskiem na to w jaki sposób pieszy powinien poruszać się po drodze, by być bezpiecznym.
Jak przystało na ferie, nie zabrakło też informacji, o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas spędzania czasu wolnego na dworze, ze szczególnym naciskiem na zachowanie rozwagi podczas zabaw na śniegu oraz lodzie.

Na zakończenie spotkania dzieci dowiedziały się także o tym, jak wygląda codzienna praca policjanta – dzielnicowego.

 

źródło: KPP Nakło nad Notecią

Komentarze
Ładowanie...