Sukcesy młodych szachistów ze Żnina

Jakub Tański zajął drugie miejsce w klasyfikacji juniorów do lat 14 podczas V Festiwalu Szachowego Gwiazda Północy który odbył się w Jastrzębiej Górze w dniach 22-28.01.2017. Jego młodszy brat Wiktor zajął 12 miejsce w grupie juniorów do lat 12. W grupie juniorek do lat 10 Marcelina Brelińska zajęła 6 miejsce zaś jej starsza siostra Matylda wywalczyła 8 miejsce wśród juniorek do lat 12. W grupie Open 17 miejsce zajął Piotr Konieczyński. W dziewięciu rundach trener młodych zawodników odnotował 6 zwycięstw i 3 porażki. W całym turnieju zagrało 295 szachistów. Dla Marceliny Brelińskiej turniej ten był ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski Młodzików do lat 10 które na przełomie lutego i marca odbędą się w Karpaczu.

źródło: Miejski Ośrodek Sportu w Żninie