Droga wojewódzka z Łabiszyna do Barcina zostanie przebudowana. Wartość inwestycji to prawie 33 mln zł

W poniedziałek podpisana zostanie umowa na przebudowę i rozbudowę odcinka drogi wojewódzkiej nr 254 Łabiszyn-Barcin, czyli odcinek znajdujący się na terenie powiatu żnińskiego. W związku z obowiązującymi obostrzeniami umowa zostanie podpisana zdalnie.

W podpisaniu umowy udział wezmą: marszałek województwa Piotr Całbecki, wicemarszałek województwa Zbigniew Sosnowski, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Bydgoszcz Przemysław Dąbrowski, wiceprezes Drogomex SA Mateusz Antoniak (firma będzie wykonawcą robót budowlanych) oraz Mirosław Graczyk, dyrektor Departamentu Infrastruktury Drogowej w Urzędzie Marszałkowskim.

Wartość umowy to 32,6 miliona złotych. Droga wojewódzka nr 254 zostanie rozbudowana na odcinku 9,1km w oparciu o wcześniej przygotowaną koncepcję. Zakłada ona między innymi wzmocnienie jezdni do przenoszenia nacisku 11,5 tony na oś. Zapobiegnie to powstawaniu kolein i spękań na trasie, którą porusza się wiele ciężarówek.

W miejscowościach Kania i Augustowo planowane są wysepki, które wymuszą zredukowanie prędkości. Przejścia dla pieszych zostaną oświetlone, dobudujemy zatoki autobusowe z dojściami na perony. Przebudowane zostaną skrzyżowania z drogami powiatowymi i gminnymi. 

Na całej trasie planowane jest ułożenie cichej nawierzchni. Ograniczy ona hałas o kilka decybeli. Na koniec trasa zyska nowe oznakowanie poziome i pionowe. 

Wcześniej marszałek zlecił przebudowę 13-kilometrowego odcinka  z Brzozy do Łabiszyna.

Komentarze
Ładowanie...