KSP: w niedzielę policjanci przeprowadzili ponad 450 kontroli drogowych; nałożono 250 mandatów

W niedzielę policjanci ze stołecznego wydziału ruchu drogowego przeprowadzili ponad 450 kontroli, podczas których ujawnili blisko 300 wykroczeń, za które nałożono ponad 250 mandatów – poinformowała w poniedziałek Komenda Stołeczna Policji.

Od soboty policjanci ze stołecznego wydziału ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem „Bezpieczna majówka 2021”. Wzmożone kontrole zakończą się w poniedziałku wieczorem.

Jak poinformowała w poniedziałek na Twitterze Komenda Stołeczna Policji, w niedzielę policjanci z wydziału ruchu drogowego KSP przeprowadzili ponad 450 kontroli, podczas których ujawnili blisko 300 wykroczeń, za które nałożono ponad 250 mandatów.

Ponadto KSP podała, że osiem osób kierowało pojazdami pod wpływem alkoholu. Odnotowano także dwa wypadki, w których dwie osoby zostały ranne. „Dzisiaj kolejny dzień działań” – przypomniała policja.

Jak informował wcześniej rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak, wzmożone kontrole na drogach prowadzone są głównie w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu. „Funkcjonariusze nie tylko będą mierzyć prędkość, ale przede wszystkim sprawdzać stan trzeźwości kierujących” – zapowiadał.

Z policyjnych statystyk wynika, że od 1 stycznia do 20 kwietnia 2021 r. na ulicach Warszawy zginęło dziewięć osób, rannych zostało 149. „Porównując do roku 2020 można zaobserwować spadek zdarzeń na drogach. W bieżącym roku odnotowaliśmy 131 wypadków i 6498 kolizji, natomiast w ubiegłym roku 151 wypadków i 7272 kolizje” – wyliczał Marczak.(PAP)

Autor: Marcin Chomiuk

mchom/ amac/

Komentarze
Ładowanie...