W Żninie amfetamina, w Barcinie marihuana

Kara pozbawienia wolności do 3 lat grozi dwóm mężczyznom, który zostali przyłapani na posiadaniu zabronionych substancji. Zostali zatrzymani. O ich losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (05.02) w Barcinie. Dzielnicowy z tamtejszego komisariatu w toku czynności ustalił, że mieszkaniec Inowrocławia będzie posiadał narkotyki. Postanowił to sprawdzić. Zastosował obserwację za 18-latkiem. Mężczyzna zauważywszy policjantów, zaczął wykonywać nerwowe ruchy. To wzbudziło podejrzenia mundurowych. W wyniku przeprowadzonego przeszukania, policjanci w bieliźnie inowrocławianina odnaleźli woreczek strunowy z suszem roślinnym. Była to marihuana.

Do kolejnego zdarzenia doszło następnego dnia (06.02) w Żninie. Żnińscy kryminalni ustalili, że mieszkaniec gminy Barcin będzie posiadał zabronione substancje, co się potwierdziło. Podczas przeszukania mundurowi w bluzie 32-latka znaleźli woreczek strunowy z białym proszkiem. Sprawdzenie na narkotesterze wskazało, że jest to amfetamina.

Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani. Już usłyszeli zarzut posiadania narkotyków. O ich dalszym losie zadecyduje sąd, gdzie grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

źródło: KPP Żnin

Komentarze
Ładowanie...