Głosowanie na lekturę Narodowego Czytania 2017 również na Facebooku i Twitterze

Trwa głosowanie na lekturę Narodowego Czytania. Jeszcze tylko przez kilka dni można oddać swój głos na książkę, która będzie czytana przez Polaków na początku września.

O miano lektury Narodowego Czytania 2017 ubiegają się:

  • „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego,
  • „Pamiątki Soplicy” Henryka Rzewuskiego,
  • „Beniowski” Juliusza Słowackiego,
  • „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Głosować można tylko do 15 lutego 2017 r.

Na lekturę Narodowego Czytania 2017 można również głosować poprzez ankietę zamieszczoną na kontach Kancelarii Prezydenta w serwisach społecznościowych: na Facebooku oraz na Twitterze. Nadal można także głosować drogą mailową. Wystarczy wybrać jeden z powyższych tytułów i umieścić go w temacie wiadomości, a następnie wysłać na adres [email protected].

Zwycięska książka zostanie wybrana po zsumowaniu wszystkich oddanych głosów. Głosujemy do 15 lutego!

– Mogę powiedzieć z wielką satysfakcją, że akcja cieszy się ogromną popularnością. Nie jest to przedsięwzięcie, które trwa jeden dzień, ale akcja, która dynamicznie się rozwija i staje się znaczącą kampanią społeczną na rzecz promocji polskiej literatury i czytelnictwa – mówił minister Wojciech Kolarski w poniedziałek w „Rozmowie Kulturalnej” w Polskim Radiu 24. Prezydencki minister podkreślił, że wszystkie cztery pozycje do wyboru mają ogromne znaczenie dla nas i naszej tożsamości narodowej.

Zwycięska lektura zostanie ogłoszona 21 lutego – w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego – przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 

źródło: prezydent.pl/ newsowy.pl

Komentarze
Ładowanie...