MEiN: 99,5 proc. szkół podstawowych w klasach I-III pracowało w poniedziałek stacjonarnie

W 14 343 szkołach podstawowych w klasach I-III w poniedziałek zajęcia odbywały się stacjonarnie – poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki, podając, że chodzi o 99,5 proc. z nich. Sześć szkół podstawowych w klasach I-III pracowało zdalnie, a 61 w trybie mieszanym.

Ministerstwo Edukacji i Nauki podało także, że w trybie stacjonarnym w poniedziałek pracowało 15 186 przedszkoli i placówki wychowania przedszkolnego, czyli 99,5 proc. z nich. W trybie zdalnym pracowało 14 przedszkoli, a 66 w trybie mieszanym.

Dane te pokazują stan z poniedziałku z godz. 13.00 i pochodzą od kuratorów oświaty.

O przejściu przedszkola, placówki wychowania przedszkolnego lub szkoły na tryb pracy inny niż stacjonarny decyduje organ prowadzący, za zgodą sanepidu, po rozpoznaniu sytuacji epidemicznej w placówce.

W ubiegłym tygodniu we wtorek w całym kraju do nauki stacjonarnej wrócili uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Przedszkola, oddziały wychowania przedszkolnego – zerówki i inne formy wychowania przedszkolnego, od 19 kwietnia działają w całym kraju stacjonarnie, tak samo żłobki i kluby malucha.

Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od końca października uczą się zdalnie.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki za tydzień – 17 maja uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przejdą na naukę w systemie hybrydowym. (PAP)

Autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka

dsr/ mhr/

Komentarze
Ładowanie...