Pijany kierowca ciężarówki sprawcą karambolu

Aż 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca ciężarowego dafa, który na nakielskiej obwodnicy najechał na stojące na czerwonym świetle pojazdy. Sprawca karambolu noc spędził w policyjnym areszcie, a dzisiaj usłyszał zarzuty.   

Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na krajowej „dziesiątce” dyżurny nakielskiej komendy otrzymał wczoraj (11.05.21) krótko po godzinie 8. Na miejscu pracowali policjanci referatu ruchu drogowego i jak wynika z ich wstępnych ustaleń, sprawcą karambolu był kierowca ciężarowego dafa z naczepą. 44-latek nie dostosował prędkości do warunków ruchu i najechał na pięć aut oczekujących na czerwonym świetle. W konsekwencji uszkodzone zostały: vw golf, opel corsa, mercedes sprinter, vw crafter i man. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.


Kierujący uczestniczący w zdarzeniu zostali sprawdzeni alkomatem, wtedy okazało się, że sprawca karambolu jest pijany. Alkomat wykazał w jego organizmie aż 2,5 promila alkoholu.


Mieszkaniec województwa lubelskiego noc spędził w policyjnym areszcie, a dzisiaj (12.05.21) usłyszał zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Odpowie on też za spowodowanie kolizji, a decyzje w jego sprawie podejmie sąd.

(KPP Nakło nad Notecią)

Komentarze
Ładowanie...